Kombinujte zdanlivo nekombinovateľné farby

Tagy:  nekombinovateľné farby, interiér, domácnosť, bývanie, móda, trendy, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Kombinujte zdanlivo nekombinovateľné farby

Nie je to tak dávno, čo sa trendy striktne držali „zabehnutých“ farebných koľají, ktoré jasne určovali, ktoré farby k sebe pasujú, ale ktoré naopak nesmú prísť dokopy. Napríklad k červenej sukni jednoducho neexistovalo oranžové tielko a ružová kabelka sa ani vo sne nezniesla s fialovými topánkami. Dnes je ale všetko inak a návrhári aj bytový architekti kombinujú zdanlivo nekombinovateľné odtiene a farby, ktoré ale, čuduj sa svete, vo výsledku vyzerajú skvele, originálne a neskutočne uvoľnene, ako by snáď neexistovali žiadne pravidlá. Ak vás už nudí ošumelá kombinácia drevenej podlahy, šedej pohovky a skleneného stola, inšpirujte sa a zahaľte interiér do nového.

V štýle pasteliek

Stačí sa chvíľu prejsť po meste plnom obchodov, nahliadnuť do pár výkladov alebo katalógov a hneď vám bude jasné, že sa na čele tohtoročných trendov, jednoznačne držia pastelové farby a vzhľadom k tomu, že sa svet módneho oblečenia a interiérov úzko prepája, nie je tomu inak ani pri nábytku a dekoráciách pre bývanie. Pravdepodobne sa stotožníte s faktom, že sa v interiéroch príliš pastelových farieb neobjavuje, s výnimkou detských izieb. Pravdou totiž je, že sa ich ľudia tak trochu boja a preto radšej volia overenú klasiku, ktorou nenadchnú, ale ani neurazia. Prestaňte sa obzerať po nudnom vybavení a radšej pokojne zaexperimentujte hneď s niekoľkými pastelkami naraz. Bude sa páčiť zelená pohovka a lososové kreslo? Prečo nie!

Autor: polyvore-editorialAutor: polyvore-editorial

Výrazné retro

A keď už sa v bytoch alebo domoch farby objavujú, zvyčajne len v jednej výraznejšej kombinácii, ktorú tlmí svetlejší nábytok, prírodné materiály a neutrálne vybavenie. Napríklad výrazná oranžová sedacia súprava potom bude doplnená o nenápadný svetlý konferenčný stolík a béžový koberček. Prečo ale nevsadiť rovno na dve žiarivé farebné kombinácie? Že by sa snáď spoločne tĺkli? Naopak, jedna zvýrazní druhú a vo výsledku vytvoria dokonale zohranú kompozíciu.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Farby a motívy

Zaobstarať si kvetované tričko alebo mikinu s nápisom nie je problém, čo sa ale bývania týka, málokto sa odváži do kresiel s potlačou alebo dokonca do viacfarebnej pohovky. Odpútajte sa od zabehnutých konvencií a stavte pokojne na animálne vzory, ktoré sú naozaj v móde. Biele kresielko s výraznými ružovými plameniakmi potom doplňte tyrkysovým stolom, ktorý podporí rýdzo ženský štýl bývania.

Autor: hellodollfaceAutor: hellodollface

Metalické odlesky

S metalickými odleskami to vždy bolo, je a bude ťažké, pretože sa s nimi musí pracovať opatrne. To ale neznamená, že sa ich budete celý život obávať a nezahrniete ich do svojho šatníka ani bývania. Tento rok sú mimoriadne v kurze, a to dokonca v takých kombináciách, ktoré by ste nečakali. Predtým bolo možné staviť iba na zlatú, striebornú alebo bronzovú, ale nikdy na viac tónov pohromade. Dnes je ale všetko možné a vy sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že spoločne tvoria naozaj peknú skupinu.

Autor: kevykdesignsAutor: kevykdesigns

Farby trávy aj mora

Rovnako tak, ako nešli dohromady oranžová a červená, výhradne sa nenosilo kombinovať modrú a zelenú, lebo o modrej je známe, že pôsobí studeným dojmom, ale zelená je farbou teplejšou. Keď sa ale dôkladnejšie zamyslíte, obe sú predsa farby prírody, a preto by im spoločne malo byť dopriate a ako obrázok sám ukazuje, tu pôsobia oba odtiene úplne dokonale, ako by k sebe patrili odjakživa.

Autor: sharoncrottyAutor: sharoncrotty

Článok Kombinujte zdanlivo nekombinovateľné farby bol publikovaný 16. června 2014 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...