5 tipov na krásnu Veľkonočnú výzdobu

Tagy:  výzdoba, jar, baburiatka, kvety, zajac, vajíčka, doplnky, interiér, byt, dom, bývanie, záhrada

Sponzorované odkazy:

5 tipov na krásnu Veľkonočnú výzdobu

Jar sa každoročne nesie v znamení typického jarného sviatku, ktorým je samozrejme Veľká noc. V množstve nábožensky založených krajín je tento sviatok oslavovaný tradične a podľa jeho pôvodného významu. Česi sú napospol národ ateistický a preto si Veľkú noc viac ako s Ježišom spájajú práve s prvými známkami jari a s prebúdzajúcou sa prírodou. Veľká noc je tiež symbolom ukončenia zimy a preto sú pre nich charakteristické určité prvky ako kvety, zajačik, baránok, vajíčka a mnoho ďalšieho. Či už Veľkú noc oslavujete alebo nie, nezabudnite na krásnu výzdobu, ktorá vám dodá úsmev a pozitívne naladenie.

Rozkvitnutá domácnosť

Symbolom jari a rovnako tak Veľkonočných sviatkov sú samozrejme rastliny. Reč ale nie je o kaktusoch, palmách alebo iných trvalkách čo nekvitnú a sú skôr zimným variantom, ale o krásnych kvitnúcich pukoch. Môžete jednak zvoliť variantu do vázy, ktorú kúpite v kvetinárstve alebo si zasaďte narcisy, tulipány, prípadne aj ruže. Farby kvetov by mali byť jemné jarné a ideálne v pastelových odtieňoch. Už vykvitnuté tulipány v kvetináči kúpite na e-shope KIRKLANDS.COM za 26 €.

Autor: KIRKLANDS.COMAutor: KIRKLANDS.COM

Vajíčka aj ako dekorácia

V hlavnej úlohe Veľkej noci sú každoročne samozrejme vajíčka, ktoré sa farbia, zdobia a všelijako maľujú. Niektoré ženy si potrpia na tradíciu maľovania vajec horúcim voskom, iné ich farbia v cibuli a olepujú samolepkami a ďalšie ich bez hanby kúpia alebo objednajú. Vajíčka si potom odnesú koledníci alebo z nich vo výsledku urobíte nátierku. Vajíčka však neslúžia len na konzumáciu, na Veľkú noc sú vhodné aj ako dekorácia na stôl alebo do chodby na policu. Pozrite sa napríklad na aktuálnu ponuku e-shopu BALLARDDESIGNS.COM, kde túto sadu zoženiete už za 62 €.

Autor: BALLARDDESIGNS.COMAutor: BALLARDDESIGNS.COM

Niečo pre malých koledníkov

Každý rok na Veľkú noc prirodzene očakávate, že prídu koledníci, či už od vašich ratolestí zo školy a škôlky, tak vaši známi, čo majú malého nezbedníka. A rovnako tak svoje deti vyšlete šibať k susedom, k tetičkám a babičkám a priateľom. Tento rok zabudnite na igelitku a kúpte svojim deťom štýlový košíček na koledu, v ktorom si prinesú veľa dobrôt a vajíčok. Cena košíčka s hlavou zajačika je na e-shope KOHLS.COM za skvelých 11 €.

Autor: KOHLS.COMAutor: KOHLS.COM

Vítajte svojich hostí

Veľkonočné dekorácie sa samozrejme netýkajú výhradne interiéru, ale aj vonkajších priestorov, nech už je reč o záhrade, verande, terase alebo bránových dvierkach a domových dverách. Privítajte svojich hostí a koledníkov štýlovo a kúpte si vtipný košíček so zajačikom a množstvom drobností z prírody. Cena tejto dekorácie je na e-shope ETSY.COM 79 €.

Autor: ETSY.COMAutor: ETSY.COM

Zajačiky v trochu inej podobe

Ak by niečo na vašom Veľkonočnom stole nemalo chýbať, potom to sú čerstvo natrhané baburiatka. Tie by sami osebe vo váze mohli pôsobiť trochu nudným a strohým dojmom, preto ich doplňte o trendy dekoráciu, ktorá je veľmi originálna a skvele sa bude vynímať po veľa ďalších veľkonočných rokov. Zajačikov v kabátiku kúpite na e-shope NOTONTHEHIGHSTRE­ET.COM za 16 €.

Autor: NOTONTHEHIGHSTREET.COMAutor: NOTONTHEHIGHSTREET.COM

Článok 5 tipov na krásnu Veľkonočnú výzdobu bol publikovaný 21. března 2016 v 00.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...