Prípravy na Veľkú noc budú už čoskoro aktuálne

Tagy:  jar, Veľká noc, čistenie, zmena, zelená, kvetiny, záclony, veľkonočné dekorácie

Sponzorované odkazy:

Prípravy na Veľkú noc budú už čoskoro aktuálne

Jar o sebe dáva vedieť a s ňou sa blíži aj Veľká noc. Prípravy na tento sviatok sú v podstate tiež oslavou prírody. Využite jar a Veľkú noc k veľkému upratovaniu a vyzdobte si byt pre radosť a potešenie.

Začnite upratovaním

Hoci nie je upratovanie práve populárna činnosť, je nesmierna užitočná. Ťažko povedať či niekoho činnosti spojené s upratovaním vyložene tešia, vyhnúť sa im však skrátka nedá. Skúste zobrať tento rok upratovanie v trochu širšom meradle. Zamerajte sa na veci ktoré v dome či byte ležia a nemajú využitie. Zbytočností sa môžete pokojne zbaviť, jednoducho vezmite veľké vrece a naplňte ho. Ak budete postupovať bytom a vyhadzovať čo nepotrebujete, zistíte, že ste svoj ​​domov príjemne odľahčili. Vyhodených vecí vám ľúto nebude a za pár dní si na ne ani nespomeniete. Ostane len krásny čistý domov, nezahltený množstvom zbytočných predmetov.

Mimo zbavovania sa vecí je prirodzene potrebné tiež upratať a vyčistiť byt. Okrem umývania podláh, okien a utierania prachu sa zamerajte aj na veci, na ktoré sa cez rok nedostane. Čo napríklad kompletné čistenie kúpeľne, digestora alebo dôkladné utretie políc v knižnici? Iste to zaberie nejaký čas a bude potrebné vynaložiť dostatok energie, ale výsledok stojí za to. Nie je nad krásny čistý domov.

Zmena je život

Spolu s jarou a Veľkou nocou môžete vo svojom byte či dome privítať nejakú veľkú zmenu. Nenastal náhodou čas uskutočniť stále odkladané vymaľovanie izby, pripevnenie poličky či opravenie rozbitej kachličky? Možno ste sa stále ešte nedostali k sťahovaniu obývacej izby či k zaobstaraniu novej pohovky. Jar vyzýva pre uskutočnenie všetkých plánov a nastolenie pozitívnych zmien.

Pozvite jar do svojho domova

Jar je dobou zmien. Tých môžeme v našom byte docieliť aj drobnosťami. S jarou prichádza oteplenie a viac slniečka. Okrem generálneho upratovania si môžeme naplánovať aj ďaleko príjemnejšie činnosti. Potešte sa a kúpte si niečo len tak pre radosť. Môže to byť nová kvetina vo farebnom kvetináči, ktorú umiestnite na parapetu alebo veselé farebné podložky pod poháre. Jarná výzdoba môže byť v podobe žltozelených priesvitných záclon a nových vankúšikov s poťahom v rovnakej farbe. Na stenu zaveste nový obrázok či veselú fotografiu. Je toľko drobností, ktoré urobia radosť, prinesú potešenie a skrášlia byt.

Vybaľte pestrofarebnú keramiku, autor: TriotexVybaľte pestrofarebnú keramiku, autor: Triotex

Článok Prípravy na Veľkú noc budú už čoskoro aktuálne bol publikovaný 18. července 2013 v 15.15 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...