Ako zariadiť bývanie, aby bolo komfortné a praktické?

Tagy:  byt, dom, interiér, vstavané skrine, systém, koberce, koberec, matrace

Ako zariadiť bývanie, aby bolo komfortné a praktické?

Pri zariaďovaní svojho útočiska je potrebné myslieť na mnoho faktorov, ktoré sú pre žitie podstatné a do budúcnosti vás môžu značne ovplyvňovať. Dôležitý je samozrejme interiér a jeho štýl, pretože to, ako váš byt či dom vyzerá navonok, určuje vaše každodenné rozpoloženie a je potrebné podotknúť, že si takmer každý želá splniť si svoj dávny sen o dokonalom zázemí. Avšak samotný výber pohovky, kuchynskej linky a políc nie je zďaleka tou najdôležitejšou vecou. Myslieť by ste v prvom rade mali na celkové rozloženie bytu a jeho funkčnosť, ktorá vám môže uľahčiť veľa každodenných aktivít alebo vám naopak znepríjemňovať život. Ak zaslepene stavíte na sedaciu súpravu, ktorá je na prvý pohľad nepohodlná, avšak pôsobí nadčasovo a naozaj „cool“, pravdepodobne si čo nevidieť budete svoju neuváženú voľbu vyčítať. Interiér preto zariaďujte prakticky a vzhľadom na jeho funkcie.

Zabudované skrine do každej miestnosti

Možno tiež patríte k tým jedincom, čo si nepotrpia na množstvo zbytočného nábytku a najradšej by ste ho eliminovali na nevyhnutné minimum. Avšak, pokiaľ máte veľa oblečenia, osobných vecí a tiež deti, potom sa jednoducho bez úložných priestorov nezaobídete. To však neznamená, že sa v každej izbe musia nachádzať ohromné skrine alebo komody a nevkusné poličky. Ideálnou voľbou úplne do všetkých miestností sú vstavané skrine ozvláštnené o posuvné systémy na vstavané skrine, ktoré umožňujú ľahkú manipuláciu a jednoduchú obsluhu úplne pre každého. Hračky si tak to skríň môže upratať aj naozaj malé dieťa a vy navyše ušetríte priestor, ktorým väčšina bytov práve neoplýva.

Priorita spálne – kvalitné matrace

Spálňa má mnoho aspektov a okrem faktu, že sa vám musí na prvý pohľad páčiť, mala by byť maximálne komfortná. Ide totiž o miestnosť, ktorá neslúži iba na reprezentáciu, ale primárne na oddych, ktorého kvalita ovplyvňuje vaše každodenné pôsobenie. Nezaobídete sa iste bez prvotriednej masívnej postele, ale alfou a omegou spálne a dobrého spánku sú prvotriedne matrace. Ich štruktúra a materiál by mal presne zodpovedať potrebám vášho aparátu a počas spánku ho presne kopírovať. Ak máte navyše problematický chrbát, poraďte sa s odborníkom a nielen, že vyberiete tie najlepšie varianty, ešte budete mať šťastie na kvalitný matrac v akcii.

Vyberte si kvalitný matrac, autor: zdravotne-matraceVyberte si kvalitný matrac, autor: zdravotne-matrace

Koberce, lino alebo plávajúca podlaha?

Čo je pre väčšinu ľudí tiež dilemou, je samozrejme výber podlahy, s ktorou sa môžete neuveriteľne potrápiť a čo horšie, často sa problémy začnú objavovať po rokoch, keď už podlahu vo svojom dome máte. Vyberajte preto starostlivo a s rozmyslom. A kam zaobstarať aké druhy podlahovej krytiny? Do predsiene, chodby a kúpeľne voľte dobre umývateľné dlaždice, ideálne v tmavších žíhaných farbách. V obývacej izbe sa bude skvele vynímať plávajúca podlaha a pre detské izby voľte rozhodne krásne koberce, vďaka ktorým budú vaše deti stále v teple a hranie na zemi pre ne nebude prekážkou ani hrozbou.

Kde zvoliť akú podlahovú krytinu? autor: eshop.jutexKde zvoliť akú podlahovú krytinu? autor: eshop.jutex

Článok Ako zariadiť bývanie, aby bolo komfortné a praktické? bol publikovaný 26. června 2016 v 22.30 v rubrike PR články. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...