Tepelné čerpadlá zvládajú lacno a spoľahlivo nielen vykurovať, ale aj chladiť

Tepelné čerpadlá zvládajú lacno a spoľahlivo nielen vykurovať, ale aj chladiť

Tepelné čerpadlá pre vás môžu byť spoľahlivým, ekonomickým a ekologickým zdrojom tepla, chladu aj teplej vody. Na zabezpečenie všetkého komfortu pobytu doma vám skutočne bude stačiť jediné zariadenie, bez ohľadu na počet miestností či tepelné straty. Navyše, tento zdroj tepla možno využiť aj na ohrev vody v bazéne či ekonomické využitie elektrickej energie vyrobenej fotovoltaickými zariadeniami.

Tepelné čerpadlá sú už dnes najčastejšie používaným zdrojom teplaTepelné čerpadlá sú už dnes najčastejšie používaným zdrojom tepla

Tepelné čerpadlá sú už dnes najčastejšie používaným zdrojom tepla v Nemecku, aj vzhľadom na zákaz používania kotlov na tuhé palivá je im predpovedaná veľká budúcnosť v Holandsku, Veľkej Británii či Rakúsku. Naprieč Európou nájdeme lokality, kde tepelné čerpadlá pokrývajú celkovú spotrebu tepla, chladu či teplej vody celých miest či dokonca menších regiónov. Môžeme teda bez preháňania povedať, že masívne užívanie tepelných čerpadiel nie je „len“ budúcnosť, ale prítomnosť, každý rok sa ich v Európe inštaluje okolo 1 000 000, pričom toto číslo by malo v budúcnosti rásť. Koniec naopak zvoní uhliu, drevu, vykurovacím olejom a dokonca aj zemnému plynu.

Vážnosť téme „prechod k obnoviteľným zdrojom energie“ je zrejmá aj pri pohľade na:

  • Plány na obnovu európskych ekonomík zasiahnutých pandémiou koronavírusu, kedy veľká časť týchto prostriedkov má smerovať práve k podpore obnoviteľných zdrojov energií, vrátane vytvárania nových pracovných miest v tejto oblasti. Zaujímavosťou je potrebné plánované využitie uzavretých uhoľných baní ako zdroja geotermálneho tepla, ktorý by zároveň dal prácu ľuďom, ktorí v minulosti pracovali v ťažobnom sektore.
  • Plán vlády USA na prechod federálnych budov k obnoviteľným zdrojom energií, najmä ku geotermickému te­plu.
  • Zvýšenie podielu obnoviteľných zdrojov energií na dodávkach tepla v severných oblastiach Číny, a to na úroveň 90 % celkovej spotreby.

Ak dnes riešite nový zdroj tepla pre vašu nehnuteľnosť a nie je vám ľahostajná budúcnosť, či už ide o vaše účty za teplo, nutnosť budúcej výmeny neekologického zdroja tepla, prípadne vplyv na životné prostredie, zaujímajte sa o výhody, ktoré vám môžu priniesť tepelné čerpadlá.

Ako už bolo uvedené vyššie, tepelné čerpadlo pre vás môže byť nielen zdrojom tepla, ale aj teplej vody a chladu, pozri sprievodcu výberom tepelného čerpadla na webe spoločnosti IVT Tepelné čerpadlá s.r.o. https://www.ivt.sk/…eho-cerpadla.

Článok Tepelné čerpadlá zvládajú lacno a spoľahlivo nielen vykurovať, ale aj chladiť bol publikovaný 21. prosince 2020 v 00.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...