Interiérové ​​tapety v štýle vintage

Tagy:  tapety, interiérové ​​tapety, tapeta, umiestnenie tapiet, aplikácie tapiet, tapetové vzory, moderný interiér, vintage, retro, vintage tapeta, tapeta v štýle vintage, farebné tapety, staré tapety

Sponzorované odkazy:

Interiérové ​​tapety v štýle vintage

Vintage štýl nie je otázkou len vo svete módy, ale v súčasnej dobe sa začleňuje aj do oblasti interiérového dizajnu. Vintage môže byť synonymom pre klasickosť, ale viac sa spája s pojmom ako starý, predchádzajúci, z inej doby. V oblasti interiérového dizajnu môžeme slovo vintage skôr priblížiť k štýlu retro, či určitým slohovým obdobím do dávnych, minulých.

Hitom tohto roku sú interiérové ​​tapety nesúce sa v duchu vintage čiže retro štýle. Vintage tapety sú fascinujúce aj pre tých, ktorí ich kúpu vôbec neplánujú, ale ich motívmi sú doslova očarení.

Motívy tapiet v štýle vintage nám majú pripomenúť, čo kedysi zdobilo domovy našich predkov. Historické tapety disponujú vysokou kvalitou a dômyselným prepracovaním, napr. kovové prvky na tapetách sa používali už kedysi. Rovnako tomu bolo aj u tapiet exkluzívnejších, ktoré disponovali napr. prídavkom saténu či zamatu.

Ponuka vintage tapiet zahŕňa kúsky zodpovedajúce štýlom od 20. rokov minulého storočia až do obdobia 80. rokov. Tapety disponujú najrôznejšími motívmi, veľmi často sa objavujú fascinujúce geometrické vzorce a kresby. K obľúbeným motívom patrili rôzne postavičky, kovboji, zvieratká, športové scény, rozprávkové postavičky alebo motívy historickej doby. V kuchyniach naopak prevládali motívy kuchynského riadu, čipky, kvety, čajové témy alebo jedlo. Čo sa farieb týka, ide doslova o pestrofarebné kreácie, ktoré by v dnešnom modernom dizajne veľmi ťažko obstáli.

vintage štýl je plný farebných a výrazných vzorovvintage štýl je plný farebných a výrazných vzorov
prevládajú kvety a geometrické vzorceprevládajú kvety a geometrické vzorce

Zdroj: http://dornob.com/…floral-retro

Článok Interiérové ​​tapety v štýle vintage bol publikovaný 26. února 2013 v 15.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...