Tapety majú svoje miesto v modernom interiéri

Tagy:  tapety, steny, interiér, tapetovanie, farby

Sponzorované odkazy:

Tapety majú svoje miesto v modernom interiéri

Tapety prinášajú pomerne jednoduchú možnosť, ako dať izbám úplne nový ráz. Predovšetkým moderné interiéry využívajú najrôznejších farebných, ale decentných tapiet. Nechajte sa inšpirovať a vneste do miestností čerstvý závan vzorov a farieb, ktorý im veľmi prospeje.

Jednoducho originálne

S tapetami vykúzlite originálne interiéry, ktoré oslovia. Jednoduchá, ale veľmi príjemná na pohľad je tapeta decentnej zelenkavej farby s niečo tmavšími kolieskami. Skvele sa hodí do moderných interiérov, ale aj do izieb s dreveným rustikálnym nábytkom. Potapetovať môžeme jednu stenu, ozdobné pruhy, či jednoducho celú miestnosť. Vďaka výrazným tapetám nemusíme miestnosti oživovať ďalšími prvkami. Nábytok aj všetko vybavenie môže byť bez problému v jednej či dvoch neutrálnych farbách.

Vneste trošku farieb do interiéru, autor: actioninterior .comVneste trošku farieb do interiéru, autor: actioninterior .com

Moderné nápadité izby

Tapety by mali korešpondovať s vybavením izby a s farbami, ktoré v nej nájdeme. Široký pruh tmavo šedej tapety s obľúbeným kvetinovým vzorom vyzerá v kombinácii s jednoduchým nábytkom v sivých tónoch fantasticky. Biele a čierne prvky sa do celej kompozície báječne hodia. Interiér pôsobí vzdušne a sviežo.

Aj tmavé farby sú skvele využiteľné, autor: actioninterior.comAj tmavé farby sú skvele využiteľné, autor: actioninterior.com

Zamilujte si farbičky

Výraznejšie farebné tapety sa hodia použiť iba striedmo. Majstrovskú ukážku nájdeme v sviežej obývacej izbe, v ktorej je časť jednej steny zdobená tapetou s farebnými lístočkami. Farby použité na nábytku a doplnkoch sú ladené v podobných odtieňoch a interiér tak pôsobí uceleným dojmom. Obzvlášť v takto premyslene zariadenej izbe je dobré dať si pozor, aby farieb nebolo príliš veľa. Voľba použiť tapetu iba na ozdobenie časti steny tak bola veľmi taktická.

V jednoduchosti je krása, autor: Jane ChurchillV jednoduchosti je krása, autor: Jane Churchill

Improvizujte

Vo vzdušných a priestranných interiéroch si môžeme dovoliť trochu riskovať a improvizovať. Originálna pestrofarebná tapeta je unikátom, ktorý vykúzli z našej obývacej izby úchvatné miesto. Základom je dostatočné osvetlenie a nie veľa detailov, ktoré by zbytočne odpútavali pozornosť.

Nezostávajte „pri zemi“, autor: freshome.comNezostávajte „pri zemi“, autor: freshome.com

Niekedy stačí nápad

Veľmi jednoduchá pruhovaná tapeta kombinujúca čiernu a bielu farbu nás ihneď osloví. Robí fantastický dojem. Podobne tomu bude aj u zdobenejších kvetinových vzorov, ktoré sa hodia nielen do ultramoderných interiérov. Sivé, hnedé a modré odtiene sa veľmi jednoducho kombinujú a do veľkých miestností sa skvele hodia. Ozdobiť môžu haly, chodby i obývacie izby. Okrem klasických motívov s ľahko orientálnym nádychom nás oslovia aj nevšedné farebné tapety s drobnou potlačou.

Hrajte sa so zaujímavými efektmi, autor: geekologie .comHrajte sa so zaujímavými efektmi, autor: geekologie .com

Článok Tapety majú svoje miesto v modernom interiéri bol publikovaný 29. ledna 2013 v 06.45 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...