Čaro lámp menom TIFFANY

Tagy:  lampy, lampičky, Tiffany, lampy Tiffany, osvetlenie, osvetlenie Tiffany

Sponzorované odkazy:

Čaro lámp menom TIFFANY

Základným prvkom každého interiéru je bezpochyby svetlo, bez ktorého by nebolo možné sa v priestore voľne pohybovať a ľahko orientovať. Svetlo je dôležité nielen pre jednoduché videnie a ľahkú orientáciu v priestore, ale aj pre tvorbu prostredia a dizajn interiéru. A práve dizajn a štýl interiéra dokáže vkusne doplniť osvetlenie menom Tiffany.

Technika výroby osvetlenia Tiffany

Lampy, lampičky a lustre Tiffany sú vyrábané špeciálnou technikou vitráže, ktorá sa stala medzi umelcami v dizajnérskom svete veľmi obľúbenou. Výroba dekoratívnej vitráže spočíva v oblepení kúskov skiel lepiacou páskou a pomocou tepelnej úpravy sa cínom jednotlivé kúsočky skiel stmeľujú do žiadúceho tvaru. Osvetlenie a doplnky Tiffany nesú meno po svojom vynálezcovi, americkom sklárovi, dizajnérovi a maliarovi Louisovi Comfortu Tiffanym, ktorý túto techniku ​​objavil koncom 19. storočia.

Design osvetlenie Tiffany

Na našom trhu môžeme vyberať z neprebernej škály svetiel Tiffany, v ponuke nájdeme stojacie lampy, stolové lampičky, lustre a dekoratívne osvetlenie. Štýl Tiffany je zameraný na tradičnú klasiku, jednoduchosť a čisté línie, v ponuke nehľadajme žiadne výstrednosti či atypické tvary. Na druhej strane sa môžeme stretnúť s originálnymi kúskami, ktoré sú dražené na aukciách za úctyhodné sumy. Táto ponuka je obmedzená na limitovanú sériu, ktorá zahŕňa veľmi exkluzívne lampy vyplnené polodrahokamami, sklenenými kameňmi, opálovým sklami alebo špeciálnymi kovovými výliskami.

Štandardná ponuka Tiffany lámp je vyrobená zo sklenených dielcov, ich počet odráža kvalitu, štýl a intenzitu osvetlenia. Čím viac sklenených dielikov bude lampa obsahovať, tým väčšia bude kvalita jej spracovania. Cena originálnych štandardných kúskov sa pohybuje v priemere od 120 €, ktorú zaplatíme za menší typ lampičky.

Na slovenskom trhu sa samozrejme stretneme aj s napodobeninami vitrážových lámp menom Tiffany, ktoré zvyčajne zakúpime v ktoromkoľvek obchode so svietidlami. Veľmi lacno sa dajú zakúpiť lampy disponujúce plastovou konštrukciou, v ktorej sú zapustené farebné umelohmotné skielka. U takto vyrobených lámp budeme sklamaný nielen z kvality prevedenia a spracovania, ale aj zo samotného vzhľadu, z ktorého je na prvý pohľad vidieť vysoký podiel umelosti.

Článok Čaro lámp menom TIFFANY bol publikovaný 27. února 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...