Soľné lampy ako liečivý pomocník

Tagy:  soľné lampy, lampičky, soľné kryštály

Sponzorované odkazy:

Soľné lampy ako liečivý pomocník

Lampy z kamennej himalájskej soli slúžia nielen ako dekoratívny doplnok interiéru, ale predovšetkým ako liečivý pomocník. Vďaka vysokým liečivým schopnostiam vyžarujúcich zo soľných kryštálov sa stali soľné lampy vysoko žiadúcim doplnkom, a to nielen v domácnostiach, ale aj vo wellnes štúdiách, reštauráciách, baroch, hoteloch či iných verejných komerčných budovách.

Vplyv soľných lámp na ľudské zdravie

Lampy zo soľných kryštálov dokážu ionizovať vzduch, ktorého intenzita sa zosilňuje zahriatím napríklad čajovou sviečkou alebo žiarovkou. Zloženie himalájskej soli, z ktorej sú lampy vyrobené, obsahujú výnimočné látky, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus.

Liečivé schopnosti soľných lámp boli preukázané pri prevencii a liečbe dýchacích ciest, problémoch s obehovým systémom, astmy, oslabenie organizmu, malátnosti, strate energie, reumatizme, žlčových kameňoch či psychickej slabosti.

Sila soľných lámp dokáže potlačiť elektrický smog, ktorý do ovzdušia preniká z mikrovlnných rúr, mobilných telefónov, počítačových monitorov, televízorov, rádií či elektrických infražiaričov.

Soľné lampy by sme mali umiestniť do priestorov, v ktorých požadujeme prečistenie ovzdušia alebo v ktorých trávime najviac času. K žiadúcim miestnostiam, do ktorých môžeme soľné lampy umiestniť patria predovšetkým spálne, pracovne, obývacie izby alebo detské izby.

alternatívou klasických tvarov môžu byť aj menšie kryštály v dekoratívnej miskealternatívou klasických tvarov môžu byť aj menšie kryštály v dekoratívnej miske

Farebné a tvarové prevedenie soľných lámp

Na trhu môžeme vyberať zo širokej škály farebného aj tvarového prevedenia a spôsobu osvetlenia soľných lámp.

Himalájska soľ obsahuje veľké množstvo železa a mangánu, vďaka ktorým vznikajú nádherné farebné odtiene kryštálov. Každá soľná lampa disponuje odlišným farebným zložením, vyberať môžeme soľné lampy svetlo či tmavo červené v kombinácii s bielou, oranžovo-žlté, či oranžovo-biele, ružové, svetlo hnedé alebo sivo-biele či ľadovo biele.

Soľné kryštály sa opracovávajú a tvarujú do finálneho výrobku ručne, teda každý kúsok je originálom, ktorý budeme vlastniť iba my a nikdy nikde neobjavíme totožný výrobok.

každá soľná lampa je tvarovým i farebným originálomkaždá soľná lampa je tvarovým i farebným originálom

Druhy soľných lámp

K najčastejším druhom soľných lámp patria tie, ktoré sú určené na vloženie čajovej sviečky. Tieto druhy majú obvykle oválny alebo guľatý tvar. Soľné lampy môžu fungovať aj na elektrickú energiu, teda ako stolová lampička, v ktorej je umiestnená žiarovka. K ďalším produktom patria elektrické soľné lampy kombinované s vodnou fontánkou alebo soľnej gule, obklopenej farebnými soľnými kryštálmi.

soľné lampy dokážu umocniť romantickú atmosférusoľné lampy dokážu umocniť romantickú atmosféru

Článok Soľné lampy ako liečivý pomocník bol publikovaný 19. dubna 2013 v 17.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...