Riad a kuchynské doplnky zo silikónu

Tagy:  riad, silikónový riad, formy na pečenie silikónové, silikónové pierka, silikónové valčeky, riad zo silikónu

Sponzorované odkazy:

Riad a kuchynské doplnky zo silikónu

Kuchynské vybavenie zasiahla nová éra v podobe silikónového riadu, ktorý si získava stále viac priaznivcov, a to nielen z hľadiska praktického, ale aj dizajnového.

Druhy silikónového riadu

Na našom trhu je ponuka silikónového riadu naozaj široká, zo silikónu môžeme vlastniť formy na pečenie, panvice, pekáče, stierky, dosky, pierka, silikónové rukavice – chňapky.

K obľúbenému riadu zo silikónu patria formy na pečenie, ktoré disponujú predovšetkým ľahkosťou, vysokou odolnosťou a praktickosťou, ktorá sa prejavuje v nie potrebnom vymazávaní alebo vysypávaní vnútra múkou. Pečenie je v silikónových formách veľmi praktické, pretože sa cesto k povrchu neprilepuje čím je umožnené ľahké a rýchle vyklopenie. Na našom trhu sú k dostaniu rôzne tvary pečúcich foriem, k obľúbeným patria formy na bábovku, mufiny, srnčí chrbát alebo na tortu.

Silikónový riad môžeme použiť aj do mrazničky, na tento účel sa vyrábajú najrôznejšie druhy mís a misiek s pukličkou. K výhodám silikónového riadu do mrazničky patrí schopnosť tvarového podriadenia sa danému priestoru, čím ušetríme toľko potrebné miesto.

K veľmi praktickým pomôckam v kuchyni patria silikónové rukavice, ktoré nás dostatočne ochránia pred horúcim teflónovým alebo keramickým riadom.

Obľúbeným kuchynským doplnkom je silikónová podložka, ktorá poskytuje primeranú ochranu pracovnej plochy pred prípadným prepálením od horúceho riadu.

Praktickým pomocníkom je tiež silikónová mašlovačka, ktorá na rozdiel od klasickej neabsorbuje žiadne pachy a po umytí nevykazuje žiadne stopy mastnoty či nečistôt.

Gazdinky ocenia najmä silikónové valčeky, ktoré na rozdiel od tých drevených, disponujú ľahkosťou a nepriľnavým povrchom.

Výhody silikónového riadu

K najväčším prednostiam, silikónového kuchynského riadu a doplnkov, patrí mäkkosť, pružnosť a schopnosť prispôsobenia sa akejkoľvek teplote. Silikónové formy najviac oceníme pri pečení, pretože vonkajšia strana nikdy nedisponuje horúcim povrchom, teda odpadá možnosť popálenia sa. Ďalšou prednosťou riadu zo silikónu je veľmi jednoduchá údržba, ktorá spočíva v jemnom a ľahkom umytí pod tečúcou vlažnou vodou s trochou prídavku prostriedku na riad. Na silikónovom povrchu sa pokrmy nepripaľujú a jednotlivé pachy nevsakujú.

Silikónové panvice ocenia najmä priaznivci zdravého stravovania, pretože pečenie nevyžaduje prítomnosť oleja, pre zjemnenie chuti však môžeme použiť trochu masla alebo obyčajné vymazanie tenkou olejovou vrstvou.

Starostlivosť o silikónový riad

Na rozdiel od keramického či skleneného riadu vyžaduje riad silikónový šetrnejšie zaobchádzanie, vďaka čomu sa predlžuje jeho životnosť o niekoľko rokov. Pri varení používajme k otáčaniu alebo miešaniu drevené či plastové varešky alebo obracačky. Ak vkladáme silikónový riad do rúry musí byť naplnený pokrmom, nesmie sa vkladať naprázdno. Riad uschovávajte tak, aby nedošlo k jeho zakrytiu ťažkým predmetom, to by mohlo spôsobiť čiastočnú deformácii tvaru. Riad umývame pod tečúcou vlažnou vodou s prídavkom prostriedku určeného na umývanie riadu.

Článok Riad a kuchynské doplnky zo silikónu bol publikovaný 28. února 2013 v 07.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...