Prehozy cez posteľ pre každú spálňu

Tagy:  spálňa, posteľ, prehoz cez posteľ, pléd, textílie, obliečky, prikrývka

Sponzorované odkazy:

Prehozy cez posteľ pre každú spálňu

Prikrývky a cestovné koberčeky cez posteľ sa tešia neutíchajúcej obľube. Nie je tiež divu, veď sú len ťažko zastupiteľné. Poďme sa pozrieť, ako vyzerá trh s posteľovými prikrývkami a čo sa zmenilo.

Funkcia prikrývky na posteľ

Prikrývka na posteľ má celý rad funkcií. V niektorých domácnostiach má predovšetkým ladiť s interiérom, dopĺňať ho, zútulňovať. Inde je ponímaná už praktickejšie a slúži predovšetkým k ochrane vankúšov a paplónov. Najmä v detskej izbe tak môže pestrofarebná, lacnejšia prikrývka zabrániť škodám na drahších obliečkach, dekách či na matracoch. V izbe dospievajúcich potomkov zase razom z postele vykúzli pohovku a vytvorí miesto, odkiaľ sa dajú pohodlne sledovať filmy s priateľmi.

Ako je vidieť, každá prikrývka má pravdepodobne trošku iný osud, všetkým by ale mali byť spoločné určité vlastnosti – ľahká udržiavateľnosť, kvalitný materiál aj prevedenie a zodpovedajúci dizajn.

Na trhu je veľký výber najrôznejších prikrývok. Dostať ich v rôznych veľkostiach a hrúbkach. Možno si tak vybrať aj takú prikrývku, ktorá v prípade núdze poslúži ako deka a nocľažníkovi pod ňou nebude zima.

Vyberte si správny odtieň

Pri kúpe prikrývky je dôležité vybrať správny odtieň. Prikrývka je predsa len výraznou súčasťou spálne a preto by mala byť v harmónii s okolitým interiérom. Či už volíme stratégiu tón v tóne alebo sa prikláňame ku kontrastnému riešeniu, vždy by mali farby spoločne ladiť. Na trhu je dostať často celý rad rovnakých výrobkov v rôznych farebných prevedeniach, nič teda nebráni dokonalému výsledku.

Autor: laube.czAutor: laube.cz

Materiál a štruktúra

Prikrývky možno vyrábať z najrôznejších materiálov. Najčastejšie sa stretneme s klasickými tkaninami, populárne sú ale tiež pletené kúsky. V oboch variantoch sú potom neodolateľné prikrývky vytvorené technikou patchwork, teda pospájanie rôzne veľkých kúskov a vytváranie vzorov. Ďalšie skvosty môžu byť zdobené rôznym prešívaním.

Rozveseľte izbu prikrývkou

Ak máte inak nenápadne riešený interiér, môžete do neho vniesť život prostredníctvom prikrývky. Ak vyberiete výraznú prikrývku, úplne tým zmeníte ráz izby. Táto stratégia je veľmi múdra, pretože môžeme prikrývky meniť podľa nálady.

Autor: dekorin.czAutor: dekorin.cz

V jednoduchosti je krása

Aj pri výbere prikrývok platí, že v jednoduchosti je krása. Preto ak sa necítite na výrazné kúsky, nebojte sa siahnuť po niečom triezvejšom. Jednoduché prikrývky v dobre zvolených odtieňoch preukážu veľkú službu.

Autor: zaclona.czAutor: zaclona.cz

Článok Prehozy cez posteľ pre každú spálňu bol publikovaný 2. března 2013 v 07.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...