Prikrývky na posteľ alebo ako zmeniť tvár spálne

Tagy:  prikrývky na posteľ, deka na posteľ, posteľový prehoz

Sponzorované odkazy:

Prikrývky na posteľ alebo ako zmeniť tvár spálne

Spálňa patrí k najdôležitejším miestam nášho domova, lebo práve tu načerpávame energiu do ďalšieho dňa, relaxujeme a odpočívame. A práve odpočinok je najdôležitejšou funkciou, ktorý od postele očakávame a ktorý by sme tiež posteli mali venovať. Tomuto účelu dokonale poslúžia prikrývky na posteľ, ktoré sú nielen veľmi slušivé, ale aj praktické pretože zamedzujú nežiaducim prachovým čiastočkám, ktoré sa usadzujú v perinách.

Výhody prikrývok na posteľ

Posteľové prikrývky dokonale zastávajú stránku estetickú, posteľ je počas dňa upravená a spálňa pôsobí dojmom útulnosti a čistoty. K výhodám posteľných prikrývok patrí to, že periny a vankúše nemusíme každodenne upratovať do perinákov alebo dôkladne ustielať. Periny jednoducho rozložíme na posteľ a prekryjeme prikrývkou, čo nám ušetrí aj čas, ktorý by sme strávili dôkladným stlaním. K veľkým výhodám prikrývok patrí ochrana periny, vankúša, matraca a prestieradla, pretože zabraňujú usadzovaniu prachových čiastočiek a jemných nečistôt, ktoré sa počas dňa šíria miestnosťou.

Design a štýl

V súčasnej dobe môžeme vyberať zo širokej ponuky posteľných prikrývok, a to podľa farby, materiálu, veľkosti a typu.

Veľmi efektne pôsobí dokonalá kombinácia prikrývky s ostatnými spálňovými textíliami, napr. so závesmi, dekoratívnymi vankúšikmi alebo kobercom.

Do menších, tmavších spální vyberajme svetlé odtiene prikrývok, ktoré dokážu opticky miestnosť presvetliť a zväčšiť. K vhodným farebným kombináciám patrí napríklad smotanový podklad, doplnený drobnými kvietkami svetlých odtieňov. Ak chceme naopak spálňu viac zvýrazniť použime prikrývky pestrých vzorov najrôznejších motívov. Vždy však dbajme na to, aby sa prikrývka snúbila s použitými spálňovými textíliami, kobercom a nábytkom.

Do romanticky pojatých spální sa pestré a divoké vzory vôbec nehodia, môžeme zvoliť výrazné motívy, avšak sa snažme šetriť farbami.

Moderným, luxusne zariadeným spálňam naopak veľmi pristane jednoduchá a jednofarebná prikrývka, ktorý dokonale podčiarkne krásu a komfort daného priestoru.

Naopak vidiecky poňatým spálňovým priestorom bude slušať prikrývka doplnená prúžkom, bodkami alebo motívmi s dedinskou či prírodnou tematikou.

Článok Prikrývky na posteľ alebo ako zmeniť tvár spálne bol publikovaný 11. února 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...