Vychytávky do kuchyne

Tagy:  jedáleň, zariadenie, čistota, kuchynské potreby, jedálenský kút, stojan, koreničky, linka, kuchyňa

Sponzorované odkazy:

Vychytávky do kuchyne

V kuchyni je viac než v akejkoľvek inej miestnosti potrebná čistota a poriadok. Dosiahnuť však upratanú a usporiadanú kuchyňu nie je práve jednoduchou úlohou. V kuchyni je navyše potrebné mať stále po ruke veľa vecí. Niekoľko jednoduchých vychytávok môže byť pre každého z nás veľmi užitočných.

Usporiadanie je základ

Na praktické rozmiestnenie všetkých potrebných vecí je najlepšie myslieť už v začiatkoch, kedy kuchyňu zariaďujeme. Ak nemáme však možnosť zasiahnuť do tohto procesu, môžeme veľa zmeniť aj už zariadenej kuchyni. Všetko sa odvíja od veľkosti kuchyne a tiež od času, ktorý v nej trávime. Vždy sa však oplatí mať príjemne zariadenú funkčnú kuchyňu, v ktorej je varenie radosťou a nie zbytočným pridávaním starostí.

Všetko po ruke

Najpoužívanejšie veci je dobré dávať do zásuviek a políc, ktoré sú pre nás najľahšie dosiahnuteľné. Mnoho z často používaných vecí bude najlepšie umiestniť priamo do priestoru kuchynskej linky. Nože je dobré mať buď v praktickom stojane alebo napríklad na magnetickej lište. Napríklad môžu byť na stene zavesené najčastejšie potreby, ako sú naberačky, obracačky a iné. Práve tak sa môžu tieto jednoduché nástroje nachádzať v stojane, vhodne umiestnenom na pracovnej doske. Pri riade nám zrejme nezostane nič iné, než ho radiť do políc. Občas sa oplatí, urobiť si v riade poriadok a 20 tanierov (z čoho je každý úplne iný) nahradiť peknou osem-dielnou sadou.

Koreničky do skrinky aj na stenu, autor: IkeaKoreničky do skrinky aj na stenu, autor: Ikea

Kapitola sama o sebe sú koreničky. Pri varení sa nezaobídeme bez množstva najrôznejšieho korenia a ochucovadiel. Na výbere koreničiek si však môžeme dať veľmi záležať, pretože sú dostupné v mnohých pekných a netradičných variantoch. Koreničky je najlepšie umiestniť na úzku poličku, či na závesnú poličku priamo nad pracovnú plochu. Dobré je voliť koreničky z priehľadného skla, ktoré vyzerajú veľmi pekne a nemusíme ich označovať nevzhľadnými nápismi názvov jednotlivých druhov korenia.

Dózy a poháre

Pekné dózy sú viac ozdobou ako praktickou vecou. Dózy môžeme podľa veľkosti naplniť cestovinami, cukríkmi, cereáliami a množstvom ďalších potravín. Sú veľmi praktické, môžeme ich umiestniť do políc a ušetriť tak miesto a neporiadok v špajze. Vďaka dózam sa zbavíme množstva škatúľ a obalov, ktoré nevyzerajú pekne a navyše mnohokrát robia veľký neporiadok.

Farebné plechovky na čokoľvek, autor: IkeaFarebné plechovky na čokoľvek, autor: Ikea

Čo môžete, nechajte v jedálni

Či už máte samostatnú jedáleň, alebo len jedálenský kút, sú veci ktoré stačí nechať na jedálenskom stole. Vždy praktické sú obrúsky a soľnička s cukorničkou, pre ktoré by ste inak stále cestovali do kuchyne. Práve tak praktické je zaobstarať si príbory na stojane, ktorý uprostred stola rozhodne dojem nepokazí, je praktický a ušetrí miesto v kuchyni, kde už tak je vecí viac než dosť.

Článok Vychytávky do kuchyne bol publikovaný 6. března 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...