Funkčná kuchyňa: len so špajzou

Tagy:  špajza, komora, komôrka, skladovací priestor, úložný priestor, potraviny, kuchyňa, skriňa, potravinová skriňa

Sponzorované odkazy:

Funkčná kuchyňa: len so špajzou

V závislosti na veľkosti vašej kuchyne závisí skladovací priestor, ktorý je pre túto časť domu najprínosnejším prvkom. Špajza patrí k funkčnému prostrediu, ktorá nám uľahčí prácu, šetrí miestom a ponúka ideálnu voľbu organizačnej zložky kuchyne.

V každej kuchyni alebo obytnom priestore možno nájsť miesto, ktoré by ideálne slúžilo ako funkčná špajza. Stačí dôkladne popremýšľať o tom, ako by sme mali preorganizovať priestor, ktorý by nám potom ponúkol plnohodnotný úložný priestor.

Vo väčšine prípadov je potrebné vyčleniť predmety, ktoré do kuchyne nepatria a ktoré sú v kuchyni umiestnené. Zbytočné police, poličky alebo regály, na ktorých sa hromadí prach, môžeme nahradiť kompletným systémom.

Ideálnou voľbou je samostatná miestnosť, teda schovaná za dverami, v ktorej môžeme skladovať všetko potrebné. Takúto miestnosť by sme mali maximálne využiť. Tomu najlepšie zodpovedajú jednoduché police, ktoré zaplnia stenu od podlahy k stropu. Obyčajné regály nám ponúkajú maximum miesta pre ukladanie potravín, riadu či kuchynských textílií.

Ak je samostatná miestnosť miniatúrnych rozmerov, ponúka sa otázka na vybratie dverí a možnosti odstránenia priečok. Tým získame maximum priestoru a originálne riešenie kuchynského dizajnu.

V kuchyniach kde je stiesnený priestor môžeme maximálne využiť steny, ktoré vybavíme jednoduchým úložným systémom políc. Ideálnou voľbou sú aj potravinové skrine, ktoré však zaberú viac priestoru.

plnohodnotná kuchyňa musí disponovať dostatočným úložným priestoromplnohodnotná kuchyňa musí disponovať dostatočným úložným priestorom
možností výstavby a riešení špajzí je nekonečný radmožností výstavby a riešení špajzí je nekonečný rad

zdroj: http://freshome.com/…tchen-pantry

Článok Funkčná kuchyňa: len so špajzou bol publikovaný 19. června 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...