Červená v interiéri ako farba roka

Tagy:  farby, odtiene, bývanie, interiér, nábytok, trendy, moderné bývanie, byt, dom, design

Sponzorované odkazy:

Červená v interiéri ako farba roka

Interiéry samozrejme podliehajú módnym trendom a čo je moderné dnes, rozhodne nemusí byť aktuálne aj zajtra. Skrátka a dobre, ak sa chcete vo svojom bývaní cítiť dobre a mať aj po niekoľkých rokoch stále pocit, že máte moderné zariadenie, musíte si celú akciu dobre rozmyslieť. Samozrejme nikdy nič nepokazíte klasickým škandinávskym štýlom, ktorý je jednoduchý, čistý a nenásilný, avšak na veľa ľudí pôsobí naozaj studeným a tým pádom aj neosobným dojmom. Chcete mať v byte alebo dome nejaké tie farby, ktoré vypovedajú o rodinnej pohode a zároveň spĺňajú všetky trendové kritériá? Potom stavte na červenú, ktorá v celkovom hodnotení, o najlepšiu farbu roka, jednoznačne zvíťazila.

Červená a iné farby

Možno si hovoríte, že je červená natoľko osobitou farbou, že vedľa seba už neznesie iné odtiene a preto by mala vynikať v čisto bielom interiéri. V takom prípade sú potom ale červené prvky extrémne výrazné a môžu byť naopak príliš extravagantné a násilné. Ak chcete sýtosť červenej trochu utlmiť a dodať jej prirodzenosť, nebojte sa ju kombinovať s inými farbami, napríklad s tými pastelovými, s ktorými si, napodiv, skvele rozumie. Napríklad červenú sedaciu súpravu ozvláštnite modrými vankúšikmi, nezabudnite na blankytne modrú lampu a stavte aj na oranžové hodiny.

Autor: LISAJEAN1957Autor: LISAJEAN1957

Doplnky robia byt

Sila dokonale zariadeného interiéru tkvie tiež v správne zvolených doplnkoch, ktoré na prvý pohľad nie sú tak okaté, avšak keby v izbe neboli, razom by po nich zostalo prázdne miesto. Napríklad štýlovú kuchyňu v bielej farbe doplňte o červené spotrebiče, ktoré spolu s kontrastnou farbou budú vyzerať úplne famózne. Kúpte si tak červený kávovar, červenú varnú kanvicu, všetky hrnce a panvice a nezabudnite tiež na obľúbený vaflovač, ktorý milujú predovšetkým menšie deti. Keď sa do červených spotrebičov pustíte, myslite na to, aby mali rovnaký odtieň.

Autor: THEHUTAutor: THEHUT

Červená ako ústredný prvok

Pod pojmom červený interiér si pravdepodobne predstavíte farebné steny, červenú pohovku, kuchynskú linku, ideálne aj barové stoličky a veľa ďalších drobností a vymožeností. Ak by ste si ale všetok nábytok aj vybavenie zaobstarali práve v tejto farbe, razom by sa premenil v niečo veľmi otravné a o trendovom interiéri by už nemohla byť reč. Kúzlo červenej farby tkvie práve v tom, že ju v byte alebo dome dokážete vhodne a vkusne kombinovať. Kúpte si napríklad jednoduchú sivú či čiernu pohovku, nenápadné vybavenie, ktoré doplňte o extravagantný červený konferenčný stolík. Razom získate ukážkový byt ako z dizajnovej brožúrky.

Autor: LISAJEAN1957Autor: LISAJEAN1957

Červená v mnohých odtieňoch

Rovnako tak, ako väčšina farieb, má aj červená niekoľko atraktívnych odtieňov, ktoré je dobré od seba odlišovať. Kým purpurová farba, s nádychom do vínova, je skôr luxusnou záležitosťou, ktorá rozhodne nesadne každému, s krikľavo červenou zasa musíte naozaj opatrne pracovať. Ohromným trendom posledných rokov je malinová, ktoré má ľahký nádych do ružova, čím pôsobí jemne a romanticky. Nebojte sa kúpiť sedaciu súpravu, obraz alebo napríklad rovno komodu práve v malinovom odtieni. Váš interiér potom bude iste veľmi originálny.

Autor: NYRVELLIAutor: NYRVELLI

Článok Červená v interiéri ako farba roka bol publikovaný 13. února 2015 v 12.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...