Byt, kde vládne šedá farba

Tagy:  farby, šedá farba, interiér, bývanie, byt, dom, dizajn, doplnky, nábytok

Sponzorované odkazy:

Byt, kde vládne šedá farba

Žijete roky v domnení, že niektoré farby ako napríklad biela, béžová alebo sivá sú pre interiér príliš fádne, nudné a extrémne studené? Potom je na čase, aby ste sa presvedčili o opaku, lebo práve šedá je ideálnym variantom, ktorá bola, je a vždy bude moderná, bytu či domu dodá šmrnc a navyše vás, na rozdiel od výrazných a krikľavých farieb, len tak neomrzí.

Zaujímavé doplnky

Doplnky a dekorácie sú nepostrádateľnou súčasťou každej miestnosti a práve bez nich by bol interiér holý a predovšetkým neútulný. Ak máte pocit, že sivá do bytu nepatrí, presvedčte sa, že môžu byť práve sivé doplnky štýlové a originálne. Čo hovoríte napríklad na vtipné vankúšiky s potlačami, ktoré si nájdu uplatnenie v obývacej izbe, v spálni alebo v izbe pre hostí.

Autor: amaraAutor: amaraAutor: nordstromAutor: nordstrom

Nevšedné tvary

Šedá je farbou neutrálnou a jednoduchou. Nikdy nebije príliš do očí a nehovorí, že je výrazná. Preto by ste v oblasti nábytku mali myslieť na zaujímavý tvar a pohodlie, ktoré sivé odtiene štýlovo zakomponuje do celkového dizajnu. Vyblázniť sa potom môžete na doplnkoch, ktoré môžu vzhľadom k povahe kresla alebo sedačky, hrať všetkými farbami.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrelAutor: discover-deliverAutor: discover-deliver

Originálne závesy

Že sivé doplnky rozhodne nie sú nudné, dokazujú práve tieto nevšedné závesy, ktoré farebné obdoby strčia jednoducho „do vrecka“. Šedá farba nemusí nutne zaplaviť celý váš byt alebo kompletne pohltiť celú miestnosť, bohato postačí využiť jej odtieňov a dokonale tak dotvoriť celkový vzhľad izby.

Autor: shopthomaspaulAutor: shopthomaspaul

„Šedé“ steny

Holé múry sú minulosťou a takmer každý, komu aspoň trochu záleží na vzhľade svojho bývania vie, že prázdne steny nepôsobia vôbec dobre. Prečo by ste si ale zákonite museli zhotovovať pestrofarebné obrázky a najrôznejšie koláže v domnení, že jedine tak stenu efektívne zužitkujete? Stavte radšej na nevšedné a nevtieravé dekorácie napríklad v podobe jednoduchých obrázkov v neutrálnych odtieňoch.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Originálne svietenie

Stojacie lampy sú vždy vhodným doplnkom každého bývania, pretože prakticky poslúžia vždy, keď chcete ušetriť so stropným svetlom. Ak máte byt do šedých farieb, vyskúšajte originálnu kombináciu šedastých odtieňov a geometrických motívov, ktoré v kombinácii vytvoria príjemný dizajnový prvok.

Autor: nordstromAutor: nordstrom

Článok Byt, kde vládne šedá farba bol publikovaný 8. dubna 2014 v 06.30 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...