Zlý spánok aj intímny život? Za všetko môže farba a vybavenie spálne!

Tagy:  farby, motívy, spánok, intímny život, vybavenie, nábytok, steny, červená

Sponzorované odkazy:

Zlý spánok aj intímny život? Za všetko môže farba a vybavenie spálne!

Spálňa by pre každého mala slúžiť ako oáza pokoja a pohody, pretože práve tu sa odohráva tá najdôležitejšia časť celého dňa, a to spánok. Veľa ľudí odpočinku nevenuje takú pozornosť alebo si dokonca myslia, že nie je až tak dôležitý. Opak je ale pravdou, ak máte slabé spanie, často sa budíte alebo spíte málo hodín, so všetkou pravdepodobnosťou sa po čas dňa stretávate s únavou, nervozitou, nesústredenosťou a s ďalšími nepríjemnými faktormi, ktoré úzko ovplyvňujú vašu prácu aj správanie.

Pokiaľ ale zle spíte aj napriek tomu, že ukladáte sa na spanie v pomerne rozumnú dobu a snažíte sa dodržiavať všetky zásady zdravého spánku, možno bude na vine zariadenie spálne, ktoré má na celkový priebeh noci a dokonca na intímny život, veľký vplyv.

Výrazné farby rušia

Nie každý je zástancom čistého škandinávskeho štýlu či jednoduchých futuristických motívov a preto preferuje farby a živé motívy. Tie sú ideálne do kuchyne, kde by človek mal byť kreatívny, do obývacej izby a rozhodne do izby detskej, kde ale sú výrazné farebné kombinácie nevhodné, je spálňa. Krikľavé steny či halucinogénne tapety preukázateľne narušujú spánok a často vám dokonca nedovolia zaspať. V spálni preto stavte radšej na bledomodrú či lila, ktoré vás spoľahlivo ukolíšu.

Spálňa by nemala byť krikľavá, autor: artboi1Spálňa by nemala byť krikľavá, autor: artboi1

Pozor na červenú!

Farba, ktoré by ste sa v spálni mali vyhnúť za každých okolností, je červená. Tá sa odporúča použiť v jedálni, pretože navodzuje chuť k jedlu. V miestnostiach, ktoré slúžia k odpočinku, relaxáciu alebo k spánku má ale agresívne tendencie, ktoré spôsobujú podráždenie, zlú náladu a predovšetkým bdelosť. Červená farba v spálni nie je ideálna ani pre harmonický intímny život, vzhľadom k jej neurotickej povahe.

Čoho je veľa, toho je príliš

Všetkého veľa škodí a toto heslo sa rozhodne vzťahuje aj na vybavenie miestností. Žiadnej izbe nesvedčí priehrštie nábytku a v spálni to platí hneď dvojnásobne. Spálňa by na vás mala pôsobiť uvoľnene a preto musí byť vzdušná a priestranná. Ak máte menšiu izbu, snažte sa obmedziť nábytok na nevyhnutné minimum. Klasické mohutné skrine vymeňte za zabudovaný variant, toaletný stolík premiestnite do obývacej izby alebo ho efektívne zaraďte do kúpeľne a rovnako tak urobte s knihovničkou či košom na bielizeň. Spálni tak bude vládnuť priestranná a komfortná posteľ.

Voľte svetlé farby, autor: RaananskVoľte svetlé farby, autor: Raanansk

Článok Zlý spánok aj intímny život? Za všetko môže farba a vybavenie spálne! bol publikovaný 14. ledna 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...