Podľa čoho vybrať správne detské pieskovisko práve pre vaše dieťa?

Sponzorované odkazy:

Podľa čoho vybrať správne detské pieskovisko práve pre vaše dieťa?

Deti pieskoviská milujú. Či už ide o dievčatká, alebo chlapcov, všetci radi tvoria bábovky, stavajú tunely, kopce, hrady, tí skutočne hraví potom stavby obohatia aj o vodné nádrže, vytvoria mosty, spojnice… Aby sa však mohli deti v pieskovisku hrať, je potrebné vybrať im správny typ . Len tak ich bude hranie na piesku baviť a budú si vďaka nemu rozvíjať predstavivosť, fantáziu, ale tiež logické myslenie a estetické cítenie, rovnako ako hrubú a jemnú motoriku.

Veľkosť pieskoviska je dôležitá

Ak máte dieťatko maličké, ktoré zatiaľ len sedí, alebo lezie, čerstvo chodí, tomu postačí akékoľvek malé pieskovisko, kde vás bude pozorovať, ako tvoríte bábovky, a rýchlo sa bude snažiť napodobniť vašu šikovnosť. Pre najmenšie deti postačí mať doma pieskovisko umelohmotné uzatvárateľné, napr. známe pieskovisko v tvare mušle. Väčšie deti ocenia, keď je piesku dostatočná vrstva. Len tak sa nestane, že akonáhle vykope miernu jamu, bude „na dne“. Rovnako tak by malo byť pieskovisko dosť veľké na to, aby v ňom mohlo dieťa aspoň trochu chodiť, premiestňovať piesok, zaparkovať techniku… Pokiaľ máte priestor, voľte pieskovisko 3 × 3 m a väčšie. Piesok zoženiete v stavebninách a priebežne ho môžete po roku doplniť.

Čo by malo mať správne pieskovisko

Či už bude drevené, alebo umelohmotné, malo by mať kryt, alebo plachtu, vďaka ktorým sa na piesok nedostanú zvieratá, ktoré by piesok znečisťovali a robili ho pre deti nebezpečným.

Malo by mať aj priestor na sedenie. Niektoré majú plochu na sedenie po stranách, niektoré v rohoch pieskoviska. Praktická je aj doska, ktorá má presah cez celé pieskovisko a deti si ju posúvajú k stredu, alebo k strane, podľa toho, či ju chcú využívať, alebo nie. Dostanete kúpiť aj pieskoviská s nádobkami na vodu, aby bol piesok pre prácu „tvárnejší“.

Investície do pieskoviska nebudete ľutovať, zvlášť, ak nakúpite aj množstvo formičiek, vedierok, lopatiek, sitiek a ďalšieho doplnkového tovaru.

Článok Podľa čoho vybrať správne detské pieskovisko práve pre vaše dieťa? bol publikovaný 13. května 2022 v 08.30 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...