Záhradný detský kútik

Tagy:  detský záhradný kútik, kútik pre deti, detské preliezačky, detské pieskovisko

Sponzorované odkazy:

Záhradný detský kútik

Pre rodiny s malými deťmi je aj sebemenšia vlastná záhradka pred domom veľkým pomocníkom, pretože prináša široké možnosti detskej zábavy.

Svoje malé ratolesti najviac potešíme vtedy, ak im na záhrade vybudujeme ich vlastné detské ihrisko, v ktorom by nemala chýbať menšia šmykľavka, preliezačka, pieskovisko a malý bazénik. Vybavenie detského kútika musíme opäť zladiť s vekom dieťaťa, priestorovými a finančnými možnosťami.

Kvalita

Pri zariaďovaní detského kútika by sme v prvom rade mali uprednostňovať kvalitu obstarávaných vecí. Väčšina rodičov uprednostňuje lacnejšie plastové výrobky, ktoré sa však po veľmi krátkej dobe poškodia a deťom môže hroziť nebezpečenstvo úrazu. Pri zariaďovaní detského kútika sa radšej riaďme heslom, že kvalita by mala zvíťaziť na kvantitou. Teda namiesto troch kusov lacných preliezačiek kúpme radšej iba jeden kvalitný kus.

Vybavenie detského kútika

V detskom záhradnom kútiku by rozhodne nemalo chýbať pieskovisko, ktoré patrí k najobľúbenejším miestom detí rôznych vekových kategórií. Pieskovisko predstavuje široký zdroj zábavy, deti si stavajú hrady, robia bábovky, jazdia s nákladiakmi alebo z piesku varia rôzne kašičky a pochúťky. Šikovnejší oteckovia môžu svojim ratolestiam pieskovisko veľmi ľahko vyrobiť, ostatní môžu vyberať zo širokej ponuky, ktorú nájdeme na našom trhu.

Z hygienického hľadiska sa odporúča zakúpiť pieskovisko kryté, ktoré sa cez noc alebo v čase, keď sa pieskovisko nepoužíva, prikryje. Do takto zabezpečeného pieskoviska sa nemôžu dostať predovšetkým mačky, pre ktoré je jemný piesok doslova magnetom pre vykonanie základnej potreby.

K veľmi obľúbenému detskému exteriérovému vybaveniu patrí bazén alebo malý plytký bazénik, ktorý patrí v letných mesiacoch doslova k nepostrádateľnému záhradnému vybaveniu. Na našom trhu môžeme vyberať z neprebernej ponuky detských bazénikov, a to v rôznom materiálovom zložení. K najčastejšie nakupovaným patria bazéniky nafukovacie, ktoré sú k dostaniu v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Mladšie deti vo svojom kútiku zaiste ocenia závesnú hojdačku, šmýkačku do piesku, hrací domček a najrozličnejšie preliezačky. Naopak deti školského veku uprednostnia náročnejšie zostavy na šplhanie, hrazdy a ťažšie schodové preliezačky.

Umiestnenie detského kútika

Detský kútik by sme mali umiestniť do priestorov záhrady, v ktorých počas dňa prevláda tieň, pretože priame slniečko nie je pre deti práve ideálnym miestom na hranie. Ak sa však na záhrade nenájde tienisté miesto je nutné pieskovisko aj detský bazénik zabezpečiť strieškou, ktorá deti pred slnkom dokonale ochráni.

Článok Záhradný detský kútik bol publikovaný 23. května 2013 v 06.45 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...