Adventné vence domácej výroby

Tagy:  veniec, advent, Vianoce, vianočné dekorácie, vianočná výzdoba

Sponzorované odkazy:

Adventné vence domácej výroby

Pre mnohých je adventný veniec to, čo pripomína príchod sviatkov vianočných, obdobie stretávania s rodinou a priateľmi, dobou jedinečných chutí a vôní či detskej nedočkavosti a radosti. Obstaranie dokonalého venca však nie je nič zložité. A to aj v prípade, že sa rozhodnete pre jeho výrobu.

Materiál na výrobu a zdobenie

Materiálu, ktorý možno použiť na výrobu alebo dekoráciu venca, je všade dostatok. Iste máme už nejaký základ doma, zvyšok nájdeme obchodoch či prírode.

Základ bežných vencov tvorí kruh vyrobený z polystyrénu, slamy, ihličia či vetvičiek. Pri troche zručnosti si tento základ môžeme vyrobiť aj sami. K jeho zdobeniu potom mimo to použijeme, čokoľvek nás napadne či nájdeme v domácnosti alebo vonku na prechádzke. Tradične sú to orechy, sušené ovocie, slamené ozdoby alebo napríklad šišky. Ako nové sa potom používajú rôzne metalické ozdoby, umelé plody a mnohé ďalšie ozdôbky. Nakoniec nesmie chýbať štvorica ladiacich sviečok.

Dôležité je farebné ladenie a voľba štýlu. Všetko by totiž malo skvele zapadnúť do nášho domova.

V prírodných odtieňoch

Adventné vence ladené do prírodných odtieňov snáď nikdy nevyjdú z obľuby. K ich výrobe sú využívané najmä prírodné materiály, ako sú rôzne oriešky a ďalšie plody, sušené rastliny. Zakomponovať by sa dobre dali aj napríklad medovníčky.

Tento veniec práve pôvabu sušených škrupinových plodov využíva. Dopĺňa ich potom umelými červenými jabĺčkami. Pri výbere sviečok potom boli prirodzene zvolené tie z včelieho vosku, ktoré krásne voňajú a korešpondujú s použitými materiálmi. Veľká výhoda tohto venca tkvie v jeho trvanlivosti. Neopadáva a nemení vzhľad tak, ako tomu je napríklad u vencov z ihličia.

S plodami a škrupinkami, autor: MV Fler.czS plodami a škrupinkami, autor: MV Fler.cz

Tradičná zelená

Mnoho rodín si nedokáže ani predstaviť december bez zeleného voňavého ihličia. Adventný veniec je prvé miesto, kde sa ihličie môže objaviť. Je potrebné vyberať len kvalitné vetvičky, osvedčila sa napríklad jedľa, ktorá potom dlho vydrží. Zelený korpus je možné podľa fantázie ozdobiť čímkoľvek, či už prírodnými materiálmi či novými trendovými ozdobami.

Jedľová zeleň, autor: Pet Mat Fler.czJedľová zeleň, autor: Pet Mat Fler.cz

Fantázii sa medze nekladú

Pri výrobe adventného venca sa skutočne fantázii medze nekladú. Veniec v žiadnom prípade nemusí byť iba z produktov prírody. Skvele poslúži rad ďalších materiálov. V tomto prípade bol použitý obyčajný drôt. Výroba takéhoto venca sa môže zdať náročná, avšak výsledok stojí za to. Mimo originality sľubuje nesmrteľnosť. Navyše každý rok je možné zdobiť ho podľa momentálnych nápadov.

Drôtený adventný veniec, autor: žirafa Fler.czDrôtený adventný veniec, autor: žirafa Fler.cz

Článok Adventné vence domácej výroby bol publikovaný 1. prosince 2012 v 09.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...