Adventný kalendár nielen pre deti

Tagy:  advent, adventný kalendár, Vianoce, december, vianočná výzdoba, vianočné dekorácie

Sponzorované odkazy:

Adventný kalendár nielen pre deti

Vylúpnuť si čokoládovú figúrku alebo objaviť vrecko s drobným darčekom, to je niečo, čo deti láka v chladných decembrových ránach z postelí. Deti však nemusia byť tými jedinými, ktorí si užívajú kúzlo adventného kalendára.

Tisíc a jedna rozprávka

Adventné kalendáre majú svoje kúzlo. Pripomínajú blížiaci sa Štedrý deň a prinášajú drobné darčeky už v predstihu. Adventný kalendár môže mať veľa podôb. Tradičné čokoládové kalendáre však nie sú to pravé orechové. Oveľa lepšie je ich doplniť alebo nahradiť lepším, zaujímavejším kalendárom. Tu máme tisíce možností. Takéto kalendáre môžeme vyrobiť či kúpiť. Pozornosti by určite nemali uniknúť ani náročnejšie varianty, ktoré však sľubujú ďalšie možnosti použitia.

Vreckový kalendár

Vrecká sú pomerne tradične využívané na schovávanie darčekov napĺňajúcich adventný kalendár. Môžeme ich položiť do ošatky, vyrovnať na poličku, schovať v byte alebo napríklad zavesiť na vetvičku. Vrecká môžu byť rôzne veľké a tým poskytnúť možnosť na uloženie najrôznejších darčekov. Vrecká môžu byť rôzne dekorované. Ak ich zavesíme na vetvičku, získame navyše pôvabnú dekoráciu.

zavesené vrecká, autor: medová kačka Fler.czzavesené vrecká, autor: medová kačka Fler.cz

Ďalší vrecúškový variant

Vianoce sú bohužiaľ značne komercionalizované. Nie je teda divné, že aj priemyselne vyrábané adventné kalendáre sú často gýče, ktorým chýba aspoň kvapka vkusu. Prirodzene potom teda hľadáme príjemnejšie, originálnejšie varianty. Jednou z nich môže byť napríklad kalendár pozostávajúci z 24 pravidelne rozmiestnených vreciek. Perfektne volené farby a zaujímavé dekorovanie z neho vykúzlia skutočnú radosť.

Adventný kalendár v novom kabátiku, autor: atelier-zuza Fler.czAdventný kalendár v novom kabátiku, autor: atelier-zuza Fler.cz

Adventný kalendár 2 v 1

Páčia sa vám zaujímavé, originálne veci? Do tejto kategórie môžeme zaradiť napríklad tento adventný kalendár. Na prvý pohľad vyzerá ako textilný vianočný stromček, pri bližšom preskúmaní však zistíme, že je to adventný kalendár. Sú na ňom totiž ako ozdôbky pripevnené mašličkou drobné vrecká na darčeky.

Kalendár 2 v 1, autor: vokra Fler.czKalendár 2 v 1, autor: vokra Fler.cz

Adventný stromček

Veľmi originálny adventný kalendár poteší svojho majiteľa možnosťou niečo vytvoriť. Pozostáva z jednotlivých nálepiek, ktoré sú deň po dni pridávané tak, aby posledný dielik pridaný na Štedrý deň dotvoril stromček.

Originálny vianočný stromček, autor: lepeeto Fler.czOriginálny vianočný stromček, autor: lepeeto Fler.cz

Adventný kalendár pre dospelých

Aj dospelí si určite radi užijú adventný kalendár. Použiť môžeme ten pre deti, rozdiel potom bude najskôr v náplni. Máme tu celý rad možností. Vždy volíme v závislosti na chutiach a záľubách budúceho majiteľa. Pri jeho príprave môžeme skutočne popustiť uzdu fantázii a schovať do neho napríklad lístky do divadla, poukaz na masáž alebo napríklad masku na vlasy.

Článok Adventný kalendár nielen pre deti bol publikovaný 27. listopadu 2013 v 15.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...