Podkrovné byty stále v móde

Tagy:  podkrovia, podkrovný byt, strešné okno

Sponzorované odkazy:

Podkrovné byty stále v móde

Priestory ukryté tesne pod strechou majú svoje kúzlo. To je však bohužiaľ často ešte lepšie utajené vďaka škatuliam plným starého haraburdia a dlhoročným nánosom prachu.

Obľúbenosť podkrovných príbytkov len dokazuje fakt, že sa v posledných rokoch podkrovia opravujú a osídľujú. Mnohé novostavby potom priamo v plánoch počítajú s priestorom pod strechou a šťastní majitelia si ho potom riadne vychutnávajú.

Veľa svetla

To, čo si majitelia bežných bytov zvyčajne nemôžu dovoliť, sú veľké okná prinášajúce do bytu veľa svetla. Keďže sa podkrovné byty najčastejšie nachádzajú pod skosenou strechou, má majiteľ ideálnu príležitosť na montáž strešných okien. Ich ponuka je veľmi široká, od drobných okien až po okná niekoľko metrov dlhé. Mechanizmus otvárania je rôzny, využiť môžeme aj strešných balkónov či terás. Týmto rozšírime náš životný priestor o cenné centimetre. Súkromie je zaručené.

Autor: VeluxAutor: Velux

Priestranný interiér

To, čo často podkrovné byty prinášajú, je veľa priestoru a zaujímavá členitosť. Povalovým prístavbám pristanú ako veľké otvorené priestory, tak dômyselne riešené členenie. Veľmi obľúbené je aj využívanie rôznych stĺpov a trámov. Rímsy a rozmanité výčnelky sú dobre využité v prospech celkového vzhľadu. Interiér je tak oveľa zaujímavejší, dodáva mu to isté kúzlo. Veľmi príjemná je aj terasa, ktorá zvyčajne poskytuje možnosť relaxácie v súkromí. V letných mesiacoch sa tiež mení na jedáleň.

Autor: VeluxAutor: Velux

Aj majitelia malých podkrovných bytov nemusia zúfať. Majú možnosť vytvoriť unikátny interiér a pretvoriť zdanlivé nedostatky do výrazných predností. Treba len lepšie premyslieť každý krok a rad situácií riešiť priamo „na mieru“. Nábytok pripravený presne podľa potrieb a možností je často nenahraditeľný, zaistí totiž využiteľnosť takmer každého milimetra priestoru.

Unikátne kúpeľne

Každá kúpeľňa nachádzajúca sa priamo pod strechou má šmrnc. Veľkou výhodou je možnosť zabudovania strešných okien, ktoré vpustia do kúpeľne svetlo a urobia z nej obývateľné miesto. Oveľa lepšie sa v nej potom relaxuje, uvoľnenú atmosféru ešte umocnia zelené rastliny, ktorým sa vďaka strešným oknám výborne darí.

Autor: ytong-dum.czAutor: ytong-dum.cz

Prírodné materiály

V podkrovných bytoch sa dobre uplatňujú prírodné materiály. Drevo sa tu využíva tradične, a to najmä vďaka častej prítomnosti trámov. Skvele zakomponovateľný je tiež napríklad kameň, ktorý sa dá použiť na podlahy, obklady a najrozmanitejšie doplnky. Použiť možno tiež rôzne imitácie, avšak iba kvalita preukáže rovnako dobrú službu.

Článok Podkrovné byty stále v móde bol publikovaný 13. března 2013 v 15.30 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...