Moderný byt s klimatizáciou a modernou kúpeľňou

Tagy:  klimatizácia, byt, kúpeľňa, rekonštrukcia, klíma, vzduch, okná, plastové okná

Moderný byt s klimatizáciou a modernou kúpeľňou

S trochou nadsadenia by sa dalo povedať, že klimatizácia do bytu je jedným z najväčších vynálezov v dejinách doby. Buďte úprimní, nepáčilo by sa vám bývať v modernom byte pri stabilnej teplote a vlhkosti vzduchu?

Klimatizácia

Moderná klimatizácia do bytu by mala mať nielen vysokú účinnosť, ale samozrejme čo najnižšiu energetickú náročnosť. Ako si teda užiť príjemnú klímu a zároveň neminúť skoro celú výplatu? V prvom prípade sa postarajte o tepelnú izoláciu bytu. Vymeňte staré okná za nové – plastové. Len tak dosiahnete správneho tesnenia okien, aby sa medzi vonkajším a vnútorným prostredím vymieňalo čo najmenej vzduchu. Nemecké profily Salamander sú absolútnou jednotkou, čo sa týka výberu plastových okien.
S oknami však súvisí aj ďalší problém a tým je pohltenie tepla sklami. Je dobré celú miestnosť teda zatieniť napr. roletou, závesom, žalúziami a pod. V byte nám teplo zvyšujú aj žiarovky, televízor, chladnička… Takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Klimatizácia Airwell, autor: ecotechnologies.skKlimatizácia Airwell, autor: ecotechnologies.sk

Výhody klimatizácie

Praktické klimatizácie vás v lete dokážu príjemne ochladiť a naopak v zime zahriať. Moderné klimatizácie sú navyše vo vykurovaní dokonca niekoľkokrát efektívnejšie ako iné elektrické vykurovacie teleso.
Ak je váš byt vo veľkomeste alebo máte v domácnosti alergika, ktorý neznáša víriaci prach a iné škodliviny, klimatizácia je pre vás ako stvorená. Pomocou nej dokážete eliminovať výskyt peľu, prachu a pod. Zároveň sa vám postará o optimálnu hladinu vlhkosti, ktorá uľahčí dýchanie a nebude sa vám vysušovať sliznica.
Ak sa u vás v domácnosti fajčí alebo sa prelínajú iné nepríjemné vône, klimatizácia vám dokáže vyčistiť vzduch a prevoňať celú domácnosť.

Ventilátor

Vhodnou a lacnou alternatívou klimatizácie je obyčajný ventilátor. V sparných a horúcich dňoch dokáže príjemne ochladiť a prevetrať miestnosť a navyše vás vyjde lacnejšie ako klimatizácia. Nevýhodou však je nemožnosť regulácie u týchto zariadení.
Nemusíte mať ale obavy, že obstaraním klimatizácie pochybíte. V dnešnej dobe väčšina výrobcov moderných zariadení už myslí aj na túto problematiku, a preto sú dnešné klimatizácie prispôsobené potrebám rozvoja.

Kúpeľne

Keď bola reč o ventilátore, spojil sa mi s mojou obľúbenou miestnosťou – s kúpeľňou. Aj v tejto miestnosti musíte odvetrávať. Ak vaša kúpeľňa nezodpovedá vašim predstavám, odvetrávanie je zlé a celá proporcia miestnosti sa vám nepáči, nie je nič jednoduchšie ako sa pustiť do kompletnej rekonštrukcie a prestavby. V dnešnej dobe je naozaj široká ponuka kúpeľní.
Kúpeľňa už dávno nie je miestom, kde si len vyčistíme zuby, okúpeme sa a ideme zase preč. Do dnešnej kúpeľne chodíme relaxovať, odpočívať a zbavovať sa stresu a starostí.
Celú atmosféru kúpeľne zlepší kúpeľňový nábytok a napr. aj keramické dlaždice, doplnky, dekorácie a pod. autor: rasub.skautor: rasub.sk

Článok Moderný byt s klimatizáciou a modernou kúpeľňou bol publikovaný 26. února 2014 v 06.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...