Posuvné dvere môžu byť riešením

Tagy:  dvere, posuvné dvere, úspora priestoru, malý byt

Sponzorované odkazy:

Posuvné dvere môžu byť riešením

Posuvné dvere nie sú žiadnou novinkou, napriek tomu sa s nimi dnes stretávame oveľa častejšie ako predtým. Trend je totiž jasný – využiť maximálne daný priestor.

Posuvné dvere takmer kamkoľvek

Posuvné dvere sú vhodné do väčšiny priestorov. Ich výhodou je prakticky nulové zasahovanie do priestoru. Ich konštrukcia niekedy vyžaduje určité miesto, to je však možné minimalizovať v prípade, že máme možnosť zasahovať do steny.

Podmienkou pre umiestnenie posuvných dverí je dostatočný priestor v bezprostrednej blízkosti zamýšľaných dverí. V prípade, že máme v úmysle zadovážiť tzv. dvere na stenu, je potrebné mať tento priestor priamo v miestnosti. Podľa konkrétnych dverí môžeme počítať približne s desiatimi centimetrami. U druhého typu dverí, ktoré sú nazývané dvere do puzdra, sa do priestoru vôbec nezasahuje. Dvere sú totiž „vpustené“ priamo do steny.

Dvere na stenu

Dvere na stenu sú riešením tam, kde nemáme možnosť či nechceme zasahovať do steny. Dvere sa jednoducho namontujú pomocou koľajníc niekoľkých možných typov. Mnoho používateľov však môžu koľajnice opticky rušiť. Výhodou je však jednoduchá montáž.

Dvere do puzdra

Dvere do puzdra minimalizujú nároky na priestor. Puzdro, do ktorého sa dvere zasúvajú, je totiž priamo v stene. Je to jednak praktickejšie, mnohí však tieto dvere uprednostňujú aj z hľadiska estetického. Nie sú tu totiž žiadne rušivé prvky. Nevýhodou je väčšia náročnosť pri montáži, mnohé však uľahčuje použitie sádrokartónu.

Vyberte si správny dizajn

Na trhu je široká ponuka dverí všetkých možných dizajnov. Je teda dobré dobre sa rozhliadnuť a vybrať také dvere, ktoré sa do interiéru skutočne hodia. Sklamaný rozhodne nebudú ani priaznivci futurizmu či industrializmu, práve tak ako milovníci rustikálneho štýlu. V ponuke sú rôzne materiály a tiež niekoľko druhov koľajníc. Aj koľajnica by mala korešpondovať, je totiž dôležitým detailom.

Industriálny design, autor: BartelsIndustriálny design, autor: Bartels

Farebné posuvné dvere

Aj posuvné dvere môžu mať rôzne odtiene. Či sa zvolí stratégia tón v tóne alebo sa vyberú vysoko kontrastné dvere, to už je na každom. Ponuka je však široká a nie je potrebné zostávať pri zemi za každú cenu.

Ani na posuvných dverách sa farieb nemusíme vzdávať, autor: jhusa.netAni na posuvných dverách sa farieb nemusíme vzdávať, autor: jhusa.net

Presklené posuvné dvere

Veľkú službu preukážu dvere so sklenenými výplňami. Prepustia veľa svetla, ale napriek tomu skryjú toľko, koľko je treba. Záleží už len na voľbe výplne.

Dvere, ktoré prepustia veľa svetla, autor: pol-skone.plDvere, ktoré prepustia veľa svetla, autor: pol-skone.pl

Vonkajšie posuvné dvere

Posuvné dvere môžeme použiť aj pre naše terasy, balkóny či záhrady. Budú pripomínať francúzske okná, umožnia ale otvorenie vo chvíli, keď si to budeme priať. Veľkou výhodou je opäť úspora priestoru. Veľmi príjemná je tiež skutočnosť, že je možné jednotlivé krídla zosunúť úplne na stranu a získať tak nerušený výhľad a vstup na záhradu či terasu.

Aj vonkajšie dvere môžu byť posuvné, autor: slavona.czAj vonkajšie dvere môžu byť posuvné, autor: slavona.cz

Článok Posuvné dvere môžu byť riešením bol publikovaný 14. března 2013 v 14.45 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...