Plastové dvere

Tagy:  dvere, plastové dvere, interiérové ​​dvere, vstupné dvere, plastové vstupné dvere

Sponzorované odkazy:

Plastové dvere

Plastové dvere sú veľmi obľúbené, najmä vďaka svojmu elegantnému vzhľadu, jednoduchej údržbe a vysokej bezpečnosti. Hlavnou úlohou dverí je oddelenie jednotlivých priestorov, zachovanie teploty v miestnosti, ochrana pred nežiaducim hlukom a zachovanie súkromia aj bezpečnosti. Nemenej podstatnou úlohou je skrášlenie interiéru a dotvorenie určitého štýlu daného priestoru.

Interiérové ​​plastové dvere

Nároky na interiérové ​​plastové dvere nie sú tak vysoké ako na dvere vchodové, odbúravajú sa vysoké požiadavky na bezpečnosť a tepelnoizolačné vlastnosti. Vysoké nároky sa kladú predovšetkým na estetiku a harmóniu so zariadením interiéru. Výber dverí by sme mali prispôsobiť existujúcemu nábytku a interiérovým doplnkom danej izby, farebne by mali ladiť s oknami aj podlahou. Keďže prevádzka vnútorných dverí má vysokú frekvenciu je nevyhnutnou podmienkou dobrá funkčnosť a schopnosť dobrej zvukovej izolácie. K ďalším požiadavkám patrí tesná priľahlost k zárubniam, pohodlné a tiché otváranie aj zatváranie.

Dvere so sklenenými výplňami sú vhodné do tmavších priestorov, pretože dokážu miestnosť presvetliť svetlom z priľahlej izby. Nevýhodou u týchto typov dverí je menšia zvuková izolácia.

Viackrídlové skladacie dvere majitelia ocenia v prípade prepojenia niekoľkých miestností v jeden priestor, ktorým sa vyrieši dilema, či bude alebo nebude obývacia izba prepojená s kuchyňou a jedálenským kútom.

Cena je závislá na kvalite a vzhľade materiálu, povrchovom spracovaní a typu výplne.

Vchodové plastové dvere

Vchodové dvere sú vizitkou domu a svojich majiteľov, mali by teda vyjadrovať vysokú domovú kultúru a fasáde udávať veľmi osobný výraz.

Pri voľbe nových vchodových dverí je nutné brať do úvahy to, aby dokonale spĺňali základné požiadavky, ktoré od nich majiteľ očakáva: bezpečnosť, dobrú izoláciu a dizajnovú hodnotu.

Kvalitné plastové dvere disponujú týmito vlastnosťami:

• vynikajúce tepelno-technické a zvukové vlastnosti

• suché zasklievanie všetkých druhov výplní

• široká škála výplňových materiálov

• perfektné tesnenie po celom obvode

• vynikajúce bezpečnostné vlastnosti dverí

• odvodnenie a odvetrávanie

• široká farebná a tvarová škála, možnosť dúhových kombinácií

• bohatá škála doplnkov

Plastové dvere sa zhotovujú presne na mieru a priania zákazníka, môžu mať otváranie von aj dovnútra, môžu byť vybavené bezpečnostnými zámkami, kukátkom či môžu mať zabudované samootváracie zariadenie pri využití elektronického kódového zámku.

Údržba plastových dverí

Pravidelná údržba interiérových aj vchodových dverí je nevyhnutná pre dokonalú a dlhodobú funkčnosť. Na čistenie plastových častí dverí môžeme používať všetky vodou riediteľné čistiace prostriedky, ktoré bežne používame pre upratovanie domácnosti. Vyvarovať by sme sa mali hrubým, abrazívnym čistiacim prostriedkom a používaniu drôteniek alebo hrubých hubiek na riad, ktorými by sme znehodnotili povrch dverí.

Materiál použitý na výrobu

Plast patrí stále k obľúbenému materiálu, ktorý sa používa pre výrobu vchodových aj interiérových dverí. Hlavným materiálom pre výrobu plastových rámov je PVC, do ktorého sa pridávajú ďalšie pomocné látky pre získanie väčšej stability a farebnej stálosti. Energetické náklady na výrobu PVC sú nízke a materiál je stopercentne recyklovateľný. Plast sa stal pre výrobu dverí vedúcim materiálom prevažne z dôvodu minimálnej nutnosti údržby a vysokej tepelnej a izolačnej odolnosti.

Článok Plastové dvere bol publikovaný 12. července 2013 v 05.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...