Ako vybrať dobré bezpečnostné dvere?

Tagy:  bezpečnostné dvere, bezpečie, dom, byt, ochrana, zlodej, oheň, hluk, susedia

Sponzorované odkazy:

Ako vybrať dobré bezpečnostné dvere?

Pri stavbe domu alebo rekonštrukcii bytu by ste mali myslieť nielen na dizajn, ktorý je samozrejme dôležitý, ale aj na bezpečnosť, pohodlie a súkromie vášho obydlia. Na ticho susedov, absenciu zlodejov a pokojnú štvrť sa nemôžete nikdy spoľahnúť, preto je dobré myslieť na vybavenie, vďaka ktorému môžete bezstarostne zaspávať a prebúdzať sa doružova. V prvej chvíli sa zamerajte na bezpečnostné dvere, ktorých výber by ste rozhodne nemali podceniť. Ako vybrať tie najlepšie bezpečnostné dvere, ktoré vám vydržia dlhé roky a budú dokonale plniť svoju funkciu?

Vyberte si dôveryhodného dodávateľa

Väčšina ľudí dnes nakupuje cez internet alebo si produkty cez webové stránky aspoň vyberá. Namiesto toho aby ste obchádzali mnohé kamenné predajne, javí sa tento variant časovo úspornejší a praktickejší. Avšak eshopy majú svoje úskalia a rovnako tak, ako môžete vybrať skvelé produkty, ľahko narazíte na podvodníkov alebo na spoločnosti, s ktorými nie je obchodovanie príliš jednoduché a rýchle. Vyberte si takého dodávateľa, ktorý má vo vašej blízkosti showroomy a predajne, kde si možno tovar vyzdvihnúť a prípadne tiež reklamovať. Dodávateľom, ktorým sa nemôžete dlhší čas dovolať a nereagujú na vaše otázky a požiadavky včas alebo dokonca vôbec, sa vyhnite oblúkom. Ideálne stavte na recenzie od vašich známych a priateľov.

Ako vybrať bezpečnostné dvere? autor: Aleksandar šošoviekAko vybrať bezpečnostné dvere? autor: Aleksandar šošoviek

Kupujte dvere s viacerými zámkami

Samozrejme laik nikdy nevie, aký produkt je pre neho najlepší a preto si často dá poradiť aj veľmi nevhodný variant. Ak si chcete zaobstarať bezpečnostné dvere, potom sa nezameriavajte na varianty s iba jedným zámkom. V takom prípade máte len jeden kľúč, čo nikdy nie je príliš vhodné, ale predovšetkým zamykaním jedného zámku zaťažujete celý systém, ktorý sa potom ľahšie a rýchlejšie zničí. Vhodný pridaný zámok je skvelou voľbou, ktorý vás tiež dokonale ochráni pred zlodejmi a neželanými hosťami.

Aký vybrať materiál?

Otázkou samozrejme zostáva, aký vybrať materiál dverí, pretože v tomto prípade je rozdiel veľký. Či si kúpite drevené alebo sklenené police je čisto na vašom vkuse, však v prípade dverí je najlepšie voliť plast. Drevo a preglejka reagujú na zmeny počasia, čo sa o plaste tvrdiť nedá. Dvere sa tak nemusia nastavovať a po rokoch nebudete mať pocit, že sú krivé, nedoliehajú alebo škrípu v pántoch.

Vymeňte aj zárubne

Ak sa predsa len rozhodnete pre kúpu bezpečnostných dverí, nezabudnite vymeniť aj zárubne. Aj keď tie pôvodné môžu byť nepoškodené a vyzerajú takmer ako nové, s bezpečnostnými dverami by si nemuseli sadnúť a inštalácia by neprebehla tak hladko, ako by mala.

Voľte dvere s dvoma zámkami, autor: ntm1909Voľte dvere s dvoma zámkami, autor: ntm1909

Článok Ako vybrať dobré bezpečnostné dvere? bol publikovaný 3. října 2016 v 07.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...