Praktická aj designová stránka políc

Tagy:  police, poličky, nástenné police, drevené police, plastové police

Sponzorované odkazy:

Praktická aj designová stránka políc

Police, poličky i policové systémy sa opäť vracajú do módy a vypĺňajú nejeden moderný interiér, a to nielen po stránke praktickej, ale aj dizajnovej.

Výber políc

Police by sme mali vyberať podľa štýlu a priestorového riešenia miestnosti, v ktorej bude polica umiestnená. Nie do každej miestnosti je vhodné umiestniť policu sklenenú, kovovú alebo naopak policu drevenú. Výber materiálu by sme mali prispôsobiť ostatnému interiérovému nábytku a celkovému konceptu danej miestnosti. V priestranných a presvetlených izbách sa bude veľmi dobre vynímať kompletný policový systém, ktorý môže byť voľne rozmiestnený po stene alebo zostavený do určitého tvaru.

Menším miestnostiam naopak pristanú police jednoduché, ktoré môžu disponovať rôznymi dĺžkami podľa priestorových možností. Najvhodnejším materiálom, ktorý dokáže menšie a tmavšie priestory opticky zväčšiť a presvetliť, je sklo. Sklenené police pôsobia veľmi elegantne a v kombinácii s nerez prevedením pôsobia luxusným dojmom. Pre zvýraznenie celkového efektu je možné jednotlivé police podsvietiť, čím vyzdvihneme vystavovaný predmet.

Umiestnenie políc

Police vypĺňajú takmer každú miestnosť domu, stretneme sa s nimi v predsieni, obývacej izbe, kúpeľni, spálni, kuchyni aj detskej izbe.

Police v predsieni obvykle dopĺňajú vešiakovú stenu, kde slúžia pre odkladanie módnych doplnkov, ktorými sú napr. pokrývky hlavy, čiapky, rukavice alebo kabelky.

V obývacej izbe sa najčastejšie stretneme s policovými solitérmi, ktoré disponujú jednoduchosťou, eleganciou a minimalizmom. Od ťažkých policových systémov, ktoré sú tvorené policami otvorenými aj uzatvorenými, sa postupne upúšťa. Dôvodom je neestetickosť, nepraktickosť a vysoké požiadavky na údržbu, pretože sú veľkým magnetom prachu.

V kúpeľniach sa police vyskytujú najčastejšie v podobe zrkadlových stien, ktoré sú obohatené o police kratších dĺžok. V moderných kúpeľniach sa nástenné police nahrádzajú skôr pojazdnými kozmetickými stolíkmi alebo uzavretými skrinkami.

Naopak, v detských izbách nie je políc nikdy nazvyš a tak niet divu, že práve tu nájdeme políc a policových systémov najviac. Police v detských izbách neslúžia len pre ukladanie kníh a časopisov, ale aj ako výstavný prvok najcennejších detských pokladov.

Článok Praktická aj designová stránka políc bol publikovaný 15. března 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...