Záhrada v predjarí, je niečo, čo už môžete robiť vo februári?

Sponzorované odkazy:

Záhrada v predjarí, je niečo, čo už môžete robiť vo februári?

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. Ak sa už nemôžete dočkať, kedy oprášite svoje záhradkárske náčinie a budete môcť vyraziť na záhradu, aby ste boli v susedstve práve Vy, kto bude mať tento rok tú najkrajšiu záhradu, potom čítate správny článok. A nie, nezbláznili sme sa, aj vo februári, keď v našich podmienkach nie je príliš teplo, existuje množstvo drobných prác, ktoré môžete pre vašu záhradu, či záhradku urobiť. Ktoré sú to?

Pokiaľ čítate náš blog pravidelne a riadite sa našimi radami, určite máte starostlivo pripravené záhradné stroje a pomocníkov, umyté kvetináče a náradie, perfektne prikrytý a uprataný záhradný nábytok. Vaše stromčeky sú zababušené a chránené pred ohryzením. Ak ste na jeseň na niečo zabudli, určite nie je neskoro si v dielni poriadne upratať, nechať nastaviť motorovú pílu, či kosačku, kým nebudú na jar v drobných servisoch kilometrové rady.

Objednajte si nový záhradný nábytok teraz – prebiehajú až neuveriteľné zľavy, ak si vaša záhrada zaslúži nové posedenie – najlepší čas na jeho nákup je teraz, rovnako tak vírivky, menšie záhradné bazény, ozdobné jazierka – všetko je teraz v zľavách. Až budete surfovať po internete, do nákupného košíka si prihoďte nové semienka, cibuľky, nové čižmy, motyčky a pod. Až začne v marci záhradná sezóna, budete mať skvelý pocit, že ste všetko nakúpili za polovičné ceny.

Môžete si začať vytvárať zoznam nutných jarných prác na záhrade, nech máte všetko poctivo naplánované. Prejdite si zásoby vlastnoručne zozbieraných semienok a cibuliek a starostlivo skontrolujte, či vám cez zimu nesplesniveli. Pomaly, ale iste môžete pripravovať drobné kvetináče na predpestovanie sadeničiek, kontrolu si zaslúži aj váš skleník, či parenisko, či vydržali nánosy snehu a neobjavili sa v nich nepozvaní návštevníci v podobe škodcov.

Ak vás svrbia nedočkavosťou prsty a chýba vám „hrabanie“ v hline? Nasmerujte svoju pozornosť na svoje interiérové kvety, starostlivo ich umyte od prachu, prestrihajte, namnožte, vymeňte im zeminu. Starostlivo ich prezrite, či nemajú nejakých škodcov, ako sú napríklad vošky.

Prejdite si záhradu, uistite sa, či nie sú niekde poškodené ploty, odkvapy, či majú vtáčiky dostatok dobrôt v kŕmidlách. Môžete si vyrobiť v dielni nové vyvýšené kvetináče, či zaujímavé dekorácie do záhrady, na to počas plnej sezóny nebýva čas. A tá je bližšie, než by sa mohlo zdať.

Článok Záhrada v predjarí, je niečo, čo už môžete robiť vo februári? bol publikovaný 24. února 2024 v 07.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...