Sedacie vrecia pre komfort aj pohodlie

Tagy:  sedacie vaky, sedací nábytok, sedacie vaky, vrecia fatboy

Sponzorované odkazy:

Sedacie vrecia pre komfort aj pohodlie

Sedacie vrecia patria k veľmi mladým súrodencom klasického sedacieho nábytku, ktoré sa na našom trhu objavili pred necelými desiatimi rokmi.

Výhody sedacích vakov

K veľkým prednostiam sedacích vakov patrí ergonomický tvar, ktorý sa stopercentne dokáže prispôsobiť nášmu telu. Vďaka vytvarovanej schopnosti predídete bolestiam chrbta, ktoré nás veľmi často postihujú pri dlhodobejšom sedení v kancelárskom kresle alebo stoličke.

Sedacie vaky sa vyrábajú bez použitia akejkoľvek pevnej konštrukcie, ktorých obsah je vyplnený drobnými polyesterovými guličkami, vďaka čomu zaručujú veľmi komfortné a pohodlné sedenie.

Výhoda polyesterových guličiek spočíva v stopercentnom tvarovaní a prispôsobení sa aktuálnej polohe sediaceho. Komfort sedenia je prispôsobený každému jednotlivcovi individuálne, pretože niekto rád sedí na tvrdšom, iný naopak na mäkšom. Tvrdosť možno ovplyvniť objemom guľôčok, ak požadujeme tvrdšiu výplň jednoducho vyplníme obsah väčším počtom guličiek. Pokiaľ naopak uprednostňujeme mäkšie sedenie, guľôčky z výplne jednoducho odoberieme.

Sedacie vrecia sú ideálnym nábytkom pre menšie deti, pretože nedisponujú ostrými hranami a tvrdými plochami, u ktorých hrozí nebezpečenstvo poranenia.

Design sedacích vakov

Na našom trhu môžeme vyberať z neprebernej dizajnovej ponuky sedacích vakov, farbu je však potrebné prispôsobiť interiéru, v ktorom sa budú vrecia nachádzať.

Kvalitné sedacie vaky sú potiahnuté umývateľnými povlakmi, ktoré sa veľmi ľahko udržujú, a to za použitia teplej vody s klasickým čistiacim prostriedkom. Niektoré typy sedacích vakov disponujú snímateľným poťahom, ktorý je možné za určitých podmienok vyprať v práčke. Ak si kúpime sedacie vrecia z kvalitného, odolného a nepriepustného materiálu môžeme ich využívať aj v exteriéroch. Vďaka širokej farebnej škále a variánt je možné použiť sedacie vaky takmer do všetkých miestností, zvyčajne vypĺňajú detské izby, obývacie izby, vstupné haly alebo predsiene, pracovne aj spálne.

Štýl sedacích vakov

Sedacie vaky sa vyrábajú v niekoľkých rôznych variantoch, klasikom budú najlepšie vyhovovať sedacie vaky alternatívy kresiel, ktoré dokážu pevne držať ich tvar. Doplnkový program sú menšie typy sedacích kresiel, ktoré fungujú na báze taburetiek alebo malých sedadiel. Naopak viacčlenná domácnosť ocení väčšie rozmery sedacích vakov, v ktorých môžu oddychovať až traja členovia domácnosti. Tento druh vriec je pre svoje rozmery vhodný nielen na sedenie, ale aj na odpočinok či relaxáciu.

Článok Sedacie vrecia pre komfort aj pohodlie bol publikovaný 8. dubna 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...