Vyberáme botník, ktorý padne

Tagy:  botník, šatník, predsieň, predsieňový nábytok

Sponzorované odkazy:

Vyberáme botník, ktorý padne

O obuv je dôležité sa náležite starať. Predovšetkým v malých bytoch s tým však môže byť problém a topánky potom nie je kam dávať. Topánky nahádzané na jednej hromade nevyzerajú pekne a navyše sa ničia, rýchlejšie odierajú a strácajú svoju krásu. Praktický botník možno umiestniť kamkoľvek a investície do neho sa bohato vrátia dlhšou a spoľahlivejšou funkčnosťou našich topánok.

Kam s botníkom

Umiestnenie botníku je veľmi dôležité. Je dobré využiť všetkých voľných miest. Veľkosť botníku býva priamo úmerná množstvo topánok. Niekomu postačí metrová polica, iný potrebuje veľký regál. Botník môže byť vysoký až k stropu, alebo naopak nízky pri zemi. Výhodou botníku je, že môže byť veľmi úzky a prakticky tak vyplňovať aj malý priestor. Botník môžeme postaviť k múru ale tiež ho umiestniť do skrine. Široký výber botníkov ponúka aj rôzne závesné verzie.

Botník prakticky umiestnený v šatni

Pri zariaďovaní šatne je dobré vopred myslieť aj na miesto pre topánky. Topánky v šatníku sú ľahko po ruke a pri vyberaní oblečenia sa dá ľahko zistiť, či sa hodí k nemu niektorý z párov topánok. Navyše práve topánky mnohokrát bývajú obrovskou pýchou žien, ktoré sa o ne starajú a aranžujú ich na dobre viditeľné miesta. Zbierky topánok zahrňujúce desiatky párov a také množstvo topánok sa už vojde do máloktorého botníku. Pre takú vášeň býva mnohokrát potrebná aj celá špeciálna miestnosť.

Design nášho nového botníka

Pri výbere botníka je dobré najskôr navštíviť niekoľko obchodov a zistiť, čo je v súčasnej dobe na trhu. Skvelým pomocníkom môže byť tiež internet či papierový katalóg. Botník môže byť veľmi vkusným nábytkom a skvele korešpondovať so vzhľadom interiéru. Obzvlášť elegantne vyzerajú uzatvárateľné botníky, do ktorých nie je vidieť. Takýto botník môže byť z klasického dreveného masívu, ale aj zo slabej farbenej drevenej preglejky či farebných umelých hmôt. Botník musí byť dostatočne rozmerný, aby pojal všetky páry topánok, ktoré budú mať v botníku svoje vlastné miesto a budú ľahko dostupné. Poriadok je na prvom mieste. Nezabúdajte tiež na fakt, že v zime sú topánky veľmi špinavé a mokré a pred uložením do botníku je potrebné nechať ich na určenom mieste odkvapkať a uschnúť.

Biely variant pre 8 párov, autor: IkeaBiely variant pre 8 párov, autor: Ikea

Článok Vyberáme botník, ktorý padne bol publikovaný 18. března 2013 v 15.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...