Predsieň ako samostatná miestnosť

Tagy:  predsieň, sieň, hala, vstupné dvere, chodba, botník, šatník, vešiak

Sponzorované odkazy:

Predsieň ako samostatná miestnosť

Hoci sa na predsieň často zabúda, ide o veľmi dôležitú súčasť bytu, ktorá plní významnú funkciu. Predsieň nás víta, pri každom príchode domov a tiež sa s nami lúči, keď odchádzame. Ak je správne zariadená, môže sa stať plnohodnotnou samostatnou miestnosťou.

Podlaha predsiene

Do predsiene obyčajne vchádzame ešte v topánkach a tým domov zanášate veľa nečistôt. Vzhľadom k veľkému zaťažovaniu podlahy sa na ňu hodia materiály, ktoré sú odolné a ľahko sa udržujú. Najčastejšie sú volené dlaždice. Tie stačí utrieť vlhkou handrou a je upratané. Podlaha by mala byť najlepšie v tmavších farebných odtieňoch, aby na nej nečistoty neboli tak zreteľné. Do predsiene môžeme kúpiť aj kusový koberec, prípadne rohožku pred dvere, ktorá zamedzí roznášaniu neporiadku z topánok ďalej do predsiene.

Nábytok

Do predsiene umiestňujeme nábytok k rýdzo praktickým účelom. Obvykle je to predovšetkým botník, ktorý uschová páry našich topánok, ktoré by sa inak museli povaľovať na zemi. Do predsiene ďalej umiestňujeme skriňu či vešiaky na kabáty a mnohokrát ju využívame na uskladnenie sezónnych vecí. Skvele sa hodia vstavané skrine, ktoré pojmú aj veci, na ktoré v byte nie je miesto. Okrem úložných priestorov na odevy a topánky to nie je v predsieni nutné s nábytkom preháňať. Predsieň by mala byť jednoduchá a účelná. To však neznamená, že nemôže vyzerať pekne, ba naopak. Príjemne na nás budú pôsobiť neutrálne béžové a hnedé tóny v kombinácii s drevom.

Vo veľkom dome sa neobmedzujte, autor: RealEstateZebraVo veľkom dome sa neobmedzujte, autor: RealEstateZebra

Predsieňové nevyhnutnosti

V predsieni je okrem botníku, šatníkov či vešiakov, kam si môžu naši hostia odložiť kabáty, treba ešte niekoľko drobností. Veľmi dôležité je zrkadlo, vďaka ktorému budeme pri odchode z bytu vždy vedieť, ako vyzeráme. Vyplatí sa tak veľké zrkadlo, aby sme sa v ňom videli úplne celý. Často býva zrkadlo súčasťou šatníka, čo je veľmi praktické. Ďalším pomocníkom je stojan na dáždniky a tiež praktické kresielko, v ktorom sa budeme môcť pohodlne obúvať. Vo väčších predsieňach sa oplatí mať stolík s dvoma kresielkami, v ktorých budeme môcť vybavovať rýchle návštevy, bez toho aby sme si ich púšťali do obývacej izby.

Detaily, ktoré urobia dojem

Predsieň má byť účelná, nemusí však byť strohá. Vyzdobiť ju môžeme obrázkami a fotografiami zavesenými na stene či veľkými vázami s umelými či sušenými kvetmi. Fantázii sa medze nekladú a dôležitý je predovšetkým výsledný dojem.

Predsieň, priestor pre doplnky., autor: craigemorselsPredsieň, priestor pre doplnky., autor: craigemorsels

Článok Predsieň ako samostatná miestnosť bol publikovaný 21. května 2013 v 07.30 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...