Interiérové doplnky

Tagy:  interiérové ​​doplnky, bytové doplnky, bytová dekorácia, dekorácie bytu, vázy

Sponzorované odkazy:

Interiérové doplnky

Pod pojmom interiérové ​​doplnky sa skrýva mnoho drobností, ktoré nám spríjemňujú, skrášľujú a dotvárajú celkovú atmosféru domova.

Ak by sme mali začať od tých úplne najmenších drobností, ktoré nám ozdobujú interiér, môžeme vymenovať rámčeky s fotografiami, sviečky, suveníry, obrazy, sošky, dekoratívne ozdoby, arómalampy, keramické a sklenené drobnosti. Do druhej skupiny môžeme zaradiť také bytové doplnky, ktorých prítomnosť plní svojim obyvateľom určité služby. Patria sem stojany na časopisy a noviny, stojace a stolné lampy, vázy, pojazdné stolíky určené na ukladanie najrôznejších predmetov, príručné knižnice či trebárs taburetky.

Dôležitý je priestor

Každý, hoci aj ten najmenší interiérový doplnok vyžaduje na svoju funkciu určitý priestor čiže miesto, v ktorom dokonale vynikne. Dávno sú preč doby, kedy sa dekoratívne predmety vystavovali do políc a sklenených vitrín, v ktorých však nespĺňali funkciu dekoratívnu ale prachovú. Táto situácia bola jednak spojená s obmedzeným bytovým priestorom, v ktorom nebolo miesta nazvyš a s materiálnou povahou vtedajších ľudí, ktorí boli poznamenaní svojou dobou. Dnešné, moderné interiéry sú zamerané na minimalizmus nábytku za účelom zväčšenia a zosvetlenie celkového priestoru.

Najobľúbenejšie interiérové ​​doplnky

Medzi najobľúbenejšie interiérové ​​doplnky patria stojacie lampy, ktoré svojim obyvateľom popri estetickej funkcii ponúkajú aj funkciu praktickú. Ideálnym riešením stojacích lámp je kombinácia kruhového svetelného tienidla, ktorého kužeľ svetla preniká smerom k stropu a nastaviteľnej hlavice, ktorá sa nachádza približne uprostred nosnej tyče. Tuzemský trh ponúka neuveriteľne bohatý výber stojacích lámp, z ktorých môžeme vyberať ako lampy v klasickom dizajne, tak aj v dizajne extravagantnom.

K veľmi obľúbeným dekoratívnym prvkom každého interiéru patria vázy, ktoré sú k dostaniu v najrôznejšom materiálovom a farebnom prevedení. Podľa štýlu a zariadenia interiéru môžeme vyberať vázy zo skla, nerezu, keramiky, porcelánu, umelej hmoty, dreva alebo kameňa. Podľa osobného vkusu vyberáme tvar, dekór a farebné prevedenie, ktoré by však malo tiež ladiť s daným interiérom. K dekoratívnym účelom môžeme použiť vázu ako samostatný prvok, alebo doplnenú živými, sušenými či lisovanými kvetmi.

Moderné interiéry veľmi často skrášľujú sviečky, ktoré vďaka svojim farebným kombináciám a maľbám, vynikajú v každom interiéri. Sviečky môžeme v miestnosti rozostaviť jednotlivo, popr. ich naaranžovať na sklenený tanier, ktorý doplníme dekoratívnymi kamienkami či pieskom. Noblesne vyzerajú ručne maľované sviečky, ktoré sú zasadené v kovovom stojane alebo sviece usadené v sklenenom trojramennom svietniku, ktorý je ozdobou každého jedálenského stola.

Celkovú atmosféru a zútulnenie domova utvárajú rámčeky s fotografiami členov rodiny, ktoré bývajú v byte či dome voľne rozostavané. Z bohatej ponuky fotorámčekov vyberajme také, ktoré budú dokonale ladiť s tematikou danej fotografie. Drevený rámik doplnený mušľami, kormidlom alebo pieskom je vhodný pre fotku z dovolenky od mora, v rámčeku s prírodnými prvkami sa bude zase vynímať fotka z prírody či krajinná scenéria.

Článok Interiérové doplnky bol publikovaný 13. dubna 2013 v 06.45 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...