Sklenené konferenčné stolíky do našich domovov

Tagy:  stôl, stolík, obývačka, obývacia izba, sklo, drevo, stolček

Sponzorované odkazy:

Sklenené konferenčné stolíky do našich domovov

Konferenčný stolík sa stal úplne samozrejmou súčasťou našich obývacích izieb. Tam, kde pre neho miesto jednoducho nezostáva, bol nahradený úspornejšími odkladacími stolčekmi. Ponuka je ale tak široká, že nevybrať si je takmer nemožné. Mnohí si potom obľúbili najmä sklenené varianty, hoci si vyžadujú viac pozornosti z hľadiska údržby.

Sklo na konferenčných stolíkoch

Sklo sa na konferenčných stolíkoch objavuje najmä preto, že je jednoducho krásne. Mnoho sklenených konferenčných stolíkov je výnimočných. Stávajú sa tak právoplatným prvkom interiéru, nielen plochou pre odkladanie kávy či časopisu. Vďaka novým technológiám a návrhárskym dielňam plným talentovaných dizajnérov sú dnešné stolíky ozajstnými skvostami.

Aj tu platí: v jednoduchosti je krása

Rad krásnych stolíkov má jedno spoločné, a to jednoduchosť. Nie vždy sú potrebné dômyselné riešenia a nezvyčajné nápady. Stolíky jednoduchých tvarov sú krásne a funkčné zároveň. Vhodné sú tiež pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť či netúžia po luxusných výrazných kúskoch z dielní svetoznámych majstrov.

Jednoduchšie modely stolíkov väčšinou využívajú perfektného spojenia skla a dreva, prípadne drevotriesky. Farby bývajú väčšinou univerzálne, uplatňujú sa odtiene bielej, čiernej či svetlého dreva.

Autor: IkeaAutor: Ikea

Sklo s povrchovou úpravou

Sklo použité na výrobu stolíkov už dávno nepripomína len krištáľ. Často sa totiž sklo upravuje rôznymi technikami a získava tak na väčšej atraktivite. Niektoré modely sa inšpirujú nábytkom z čias minulých, iné sú veľmi moderné a využívajú efektu farieb.

Unikáty v našom interiéri

Ak túžite po ozajstnom skvoste, vyplatí sa dôkladne porozhliadnuť okolo. Konferenčný stolík totiž môže mať tisíce podôb a niektoré z nich sú naozaj odvážne, iné ultramoderné, stretneme sa eleganciou či roztopašnosťou. Do každého interiéru možno vybrať konferenčný stolík presne na mieru.

Sklenený stolík a deti v jednej domácnosti

Domácnosti s malými deťmi nie sú úplne vhodným miestom k zariaďovaniu sklenenými konferenčnými stolíkmi. Celý rad stolíkov je totiž tak výborne spracovaný, že sklo často skutočne nie je vidieť. V tomto okamihu sa stolík stáva veľkým nebezpečenstvom pre deti. Úplne nemysliteľné sú potom stolíky, ktoré nemajú upevnenú vrchnú sklenenú dosku.

Ak sa vám sklo páči a neradi sa ho vzdávate, zauvažujte nad stolíkmi vyrobenými z umelých materiálov. Často sú na prvý pohľad od skla nerozoznateľné. Mnoho z nich tiež zaujme ešte zaujímavejšími tvarmi, pretože materiál je ešte lepšie tvarovateľný a upraviteľný.

Článok Sklenené konferenčné stolíky do našich domovov bol publikovaný 19. dubna 2013 v 07.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...