Sklenený nábytok

Tagy:  nábytok, sklenený nábytok, sklenené stolíky, sklenené stoly, sklo

Sponzorované odkazy:

Sklenený nábytok

Z časopisov o bývaní sa môžeme nechať inšpirovať interiérovým nábytkom vyrobeným z najrôznejších materiálov. Dnes už nikoho neprekvapí nábytok z plastu, umelého kameňa, kovu ba dokonca skla. A práve sklenený nábytok si začína prešľapávať cestičku do moderných interiérových priestorov, a to v najrôznejších nábytkových podobách.

Sedací nábytok

Celosklenený sedací nábytok však zatiaľ zostáva stále raritou, atypickým riešením interiéru a nedôverou potenciálnych užívateľov. Sklo totiž vo väčšine z nás vzbudzuje dojem krehkosti, chladivosti a jednoduchej rozbiteľnosti. Celosklenený sedací nábytok sa však vyrába z kvalitného, pevného tvrdeného skla, ktoré musí spĺňať prísne bezpečnostné opatrenia. Tvrdené sklo je charakteristické tým, že v prípade rozbitia sa rozpadne na drobné črepy, ktoré užívateľom nijako neublížia.

Celosklenené konferenčné stolíky alebo jedálenské stoly patria k štandardným nábytkovým zostavám, ktoré prevládajú v rade domácností. Použitie celosklenených kresielok či jedálenských stoličiek je zatiaľ v začiatkoch, ktorých vývoj však kráča pomerne rýchlymi míľovými krokmi.

Kúpeľňa

Klasické keramické umývadlá sú nahradzované umývadlami z najrôznejších atypických materiálov, k najčastejším patria umývadlá z prírodného alebo umelého kameňa, dreva alebo skla. Sklenené umývadlá sú vhodné najmä do menších kúpeľňových priestorov, pretože dokážu opticky danú miestnosť zväčšiť a odľahčiť. K nevýhodám sklenených umývadiel však patria vysoké požiadavky na údržbu, pretože zaschnuté kvapky na povrchu patria k najväčším chybám na kráse. Pri výbere teda venujme pozornosť skleneným umývadlám, ktoré disponujú špeciálnou povrchovou vrstvou, ktorá uľahčí údržbu.

Interiérové ​​doplnky

Sklenené interiérové doplnky, v podobe políc a poličiek, kozmetických stolíkov či stojanov, sa vyskytujú takmer vo všetkých domácnostiach. Avšak celosklenené interiérové doplnky, ktoré nedisponujú žiadnym iným prídavným materiálom (kov, plast, drevo), sa vyskytujú veľmi zriedka. Nielen k dekoratívnym, ale predovšetkým k praktickým účelom slúži celosklenený nemý sluha, ktorý vynikne takmer kdekoľvek.

Charakteristika skleneného nábytku

Sklenený nábytok pôsobí v každom interiéri veľmi decentne, elegantne, vzdušne a svojím transparentným vzhľadom nijako nenarušuje prítomnosť ostatného nábytku a interiérových doplnkov. Z praktického hľadiska však nepatrí medzí najšťastnejšiu voľbu, pretože je všeobecne známe, že práve sklo vyžaduje veľmi náročnú a pravidelnú údržbu. Sklenený povrch je magnetom prachu, nedokáže ukryť odtlačky prstov alebo kvapky vody.

Článok Sklenený nábytok bol publikovaný 28. března 2013 v 06.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...