Stolíky pod televíziu v premenách

Tagy:  televízia, tv, stolík, police, stena, obývacia izba

Sponzorované odkazy:

Stolíky pod televíziu v premenách

Stolíky pod televíziu už dávno nevyzerajú tak, ako sme ich poznali. V posledných rokoch prešli toľkými premenami, že sú niekedy ťažko identifikovateľné. Poďte sa pozrieť na niekoľko kúskov, ktoré by sa perfektne zabývali možno práve vo vašom domove.

Jednoduché stolíky vybavené úložnými priestormi

Ak dávate prednosť jednoduchosti, ale nechcete prísť o funkčnosť, kúpte si niektorý z týchto stolíkov. Vynikajú čistými líniami, vďaka ktorým ich bezproblémovo včleníme do interiéru. Ich veľkosť je štandardná, spracovanie relatívne klasické. To, čo im dáva na sile, je práve ona jednoduchosť. Ich veľkou výhodou sú úložné priestory, ktoré sú „skryté“ oku aj prachu. To ocenia najmä gazdinky, ktoré príliš nefandia častému používaniu prachovky a radšej drobnosti uložia do zásuviek. Jednoduché stolíky vyzerajú skvele ako v bielej farbe, tak v dreve. Vždy im prospieva, ak sú v jednotónovom prevedení, bez výrazných štruktúr.

Moderné krivky

Aj televízne stolíky dnešných dizajnérov dostávajú do vienka zaujímavejšie krivky. Oblé tvary a kombinácie kontrastných farieb a materiálov sú v móde. Novo sa opäť uviedol plast, ktorý je teraz oveľa kvalitnejší a odolnejší, nábytku prepožičiava všetky svoje prednosti.

S plastom sa môžeme stretnúť aj u odvážnejších produktov, ktoré majú okrem svojho primárneho poslania tiež priamo zdobiť interiér. Využívajú tak napríklad farieb alebo zaujímavých efektov, ktorých možno s plastom dosiahnuť.

A čo s plazmou?

Ak vlastníte plazmovú či akúkoľvek inú plochú obrazovku, máte na výber z klasických stolíkov či stolíkov špeciálne navrhnutých pre používateľov týchto produktov. Keďže sú tieto obrazovky v porovnaní s normálnou televíziou ultratenké, je škoda túto príjemnú vlastnosť potláčať klasickým, rozmerným stolíkom. K dostaniu sú preto stolíky špeciálne navrhnuté tak, aby využili predností plochých obrazoviek, zároveň aby ale stále slúžili svojmu účelu. Možno však kúpiť aj taký kus nábytku, ktorý bude prakticky čisto dekorovať vaše obydlie.

Keď je stolík málo…

Ak sa vám zdá stolík pod televízor málo a uprednostňujete úložné priestory, môžete siahnuť po niektorej z nápaditých stien. Tie nové, moderné kombinujú rôzne materiály, využívajú ich štruktúr a špeciálnych efektov. Tiež sú podstatne vzdušnejšie ako tie, ktoré sa tešili obľube v minulom storočí. Sú tak dobrým kompromisom vedúcim k dostatku políc či zásuviek, zároveň však priestor nezmenšujú.

Článok Stolíky pod televíziu v premenách bol publikovaný 20. dubna 2013 v 07.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...