Kameň dodá interiéru šmrnc

Tagy:  kameň, kúpeľňa, umývadlo, vaňa, kuchyňa, podlaha, váza, doplnky, materiál

Sponzorované odkazy:

Kameň dodá interiéru šmrnc

Prírodné materiály sú opäť v kurze. A kameň medzi nimi rozhodne nechýba!

Kameň, ideálny materiál

Kameň ako materiál je veľmi dobre použiteľný a vhodný na mnohé účely. Nie je teda divné, že jeho využitie rastie a stáva sa čím ďalej tým populárnejší.

Kameň všeobecne disponuje širokou škálou vlastností. Tento fakt možno dobre zúročiť. Výrobcovia kameň využívajú na výrobu kúpeľňového vybavenia, obkladov, bytových doplnkov, kuchynských dosiek alebo napríklad drobného vybavenia. Využívaná je najmä jeho tvrdosť, stálofarebnosť, nezávadnosť, ľahká udržiavateľnosť. Nevýhodou je pochopiteľne hmotnosť. Nie je však prekážkou, pretože sa dá často použiť iba tenký a teda oveľa ľahší plát kameňa.

To, čo má snáď najväčší podiel na obľúbenosti tohto materiálu, je jeho vzhľad. Možno vybrať kameň vhodný do akéhokoľvek typu interiéru, kameň vyhovie aj tým najnáročnejším požiadavkám na vzhľad. Hodí sa ako do ultramoderných priestorov, práve tak do rustikálne ladených interiérov. Farebná škála nepozná hraníc, od jemných, nenápadných farieb cez žiarivé odtiene po temné sivé a čierne. Siahnuť môžeme po kameni jednofarebnom alebo kameni s rôznym výrazným „vzorom“. Výnimkou nie sú ani trblietavé čiastočky v materiáli. Dôležitá je tiež voľba štruktúry, najčastejšie je brúsená, leštená úprava, pretože sa najľahšie udržuje. Veľmi efektná je však napríklad pieskovcová štruktúra, ktorú možno využiť tam, kde stojíme predovšetkým o vzhľad.

Kameň v kúpeľni

Kameň v kúpeľni narobí divy. Mení zabehnuté stereotypy. Najjednoduchším spôsobom, ako kameň zakomponovať, je výber správneho umývadla. Ponuka je široká, niektoré typy sú tradičnejšie, iné sledujú najnovšie trendy.

Autor: bombayharborAutor: bombayharbor

Podstatne výraznejším prvkom je potom potrebná vaňa, ktorá je už skutočnou dominantou. Nie je však umiestniteľná do akejkoľvek kúpeľne, nároky na priestor sú značné.

Autor: freshhomeAutor: freshhome

Kameň v kuchyni

Najčastejšie je kameň využívaný na výrobu kuchynských pracovných dosiek. Na rozdiel od lacnejších drevotrieskových má vysokú odolnosť proti poškodeniu, vyznačuje sa tiež ľahkou údržbou.

To ale nie je jediný spôsob, ako kameň v interiéri uplatniť. V kuchyni nájde najširšie uplatnenie. Vhodný je napríklad pre výrobu mažiarov, dosiek, misiek a zapekacích mís. Môže byť ale využitý aj čisto na dekoráciu, vázy alebo napríklad fontánky sú zaujímavými bytovými doplnkami.

Kameň na podlahe aj na stenách

Kameň je od nepamäti známy ako podlahová krytina, využiť ho možno tiež k obloženiu stien. V tomto prípade sa často volia aj surovejšie formy kameňa, zaujímavá je aj obyčajná žula alebo bridlica.

Autor: interiorzineAutor: interiorzine

Článok Kameň dodá interiéru šmrnc bol publikovaný 24. dubna 2013 v 07.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...