Záhrada vo farbách alebo ako ju osviežiť?

Tagy:  exteriér, bývanie, farby, drevo, kameň, príroda

Sponzorované odkazy:

Záhrada vo farbách alebo ako ju osviežiť?

Tí, čo majú dom a okolo neho krásny vonkajší priestor si môžu zablahoželať, pretože nie každý má také šťastie. Záhradu oceníte predovšetkým na jar a v lete, kedy môžete vonku tráviť prakticky všetok svoj voľný čas, a to vrátane popoludní vo všedný deň. Deti sa tiež pohrajú a váš domáci maznáčik bude v siedmom nebi. Aj o záhradu by ste sa mali náležite starať, a starať sa o jej krásu s láskou. Viete, aké farby sú pre záhradné priestory najlepšie? Máme pre vás výborné tipy!

Tón v tóne

Ideálnou voľbou je samozrejme staviť na odtiene takzvane tón v tóne, ktoré sú moderné za každých okolností, a to aj v prípade módy a farbenia. Tón v tóne a čo si pod týmto výrazom predstaviť? Ide o takú kombináciu farieb, kedy sa zameriate na jednu jedinú farbu, a to v mnohých odtieňoch a tónoch. Vytvoríte tak dokonalú harmóniu, ktorá na vás bude pôsobiť veľmi príjemne a záhrada bude kompaktná. A tu už záleží na vás, či sa bude jednať o farbu modrú, béžovú alebo oranžovú a ich zaujímavé tóny.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Prírodné motívy

Aj keď sa na záhrade môžu objavovať materiály ako je kov, sklo alebo dokonca plasty, stále by si mala zachovať svoju prirodzenosť a predovšetkým prírodnosť. Záhrada a každý vonkajší priestor je predovšetkým o stromoch, kríkoch a kvetoch, k čomu sa samozrejme dokonale hodia prírodné materiály a farby. Ideálnou voľbou je preto v každom prípade drevo, kamene a všetky farby s nimi spojené. Dubové, bukové, javorové, ebenové a akákoľvek hnedá, alebo sivá farba sú skrátka trafením do čierneho, ktorá vás len tak neomrzí.

Jednoduchosť a čistota

V jednoduchosti je krása, o tom niet sporu a nikdy jednoduchosťou nič nepokazíte. Ak sa bojíte farieb alebo si jednoducho nie ste istí, čo by vašej záhrade pristalo, potom buďte menej kreatívny a zaobstarajte si jednoduchý biely drevený, alebo ratanový nábytok, svetlé kvetináče a ďalšie doplnky v bielej farbe.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Článok Záhrada vo farbách alebo ako ju osviežiť? bol publikovaný 30. července 2017 v 00.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...