S obkladmi z kameňa sa dá čarovať

Tagy:  kameň, obklady, kamenné obklady, podlaha, steny, haly, kúpeľňa, kuchyňa, prírodný materiál

Sponzorované odkazy:

S obkladmi z kameňa sa dá čarovať

Kameň je skvelý prírodný materiál, ktorý bohužiaľ nie je využívaný tak často, ako by mohol. Môže totiž ponúknuť širokú škálu farieb a štruktúr, ktoré nenájdeme u žiadneho iného materiálu. Stačí načerpať trochu inšpirácie a pozvať prírodu do vlastného obydlia.

Prírodný kameň doma

To prvé, čo pri pohľade na kameň príde na myseľ, je jeho krása. Kameň a výrobky z neho sa ponúkajú v širokej farebnej škále, oplývajú rozmanitými štruktúrami, ich povrch môže byť rôzne upravený. Asi najpoužívanejším produktom z kameňa je obklad, ďalej sa stretávame s umývadlami z kameňa a radom ďalších prevažne dekoratívnych predmetov. Rôzne misky, fontánky či sošky úspešne zdobia naše domovy.

Kamenné obklady a ich použitie

Kamenné obklady môžu byť zaujímavým spestrením. Možno ich využiť na mnohých miestach a rôznymi spôsobmi. V praxi sa môžeme stretnúť s produktmi vhodnými na pokrytie podlahy, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou, ďalej výrobkami vhodnými na obkladanie stien či výrobkami určenými len na dekoráciu. Tieto informácie by sme nemali podceniť, pretože každý produkt má svoje charakteristické vlastnosti. Klzké vysoko leštené kamenné výrobky či krehkejšie obklady môžu pri nesprávnom použití spôsobiť veľké nepríjemnosti.

Kameň môžeme použiť ako podlahovú krytinu, na obloženie stien, často pôsobí skvele kombinácia viacerých druhov. Kameň je totiž vysoko dekoratívny materiál, v prvom rade sa hľadí na jeho vzhľad.

Hrejivý dojem

I keď to môže znieť nemožne, kameň môže vyvolať pocit tepla. Je len treba zvoliť správny odtieň a štruktúru. Teplé pieskové odtiene môžu byť to pravé. V kombinácii s bielou potom vyniknú čisté línie, celkový dojem je veľmi príjemný.

Hrejivý dojem kameňa, autor: egceramics.co.ukHrejivý dojem kameňa, autor: egceramics.co.uk

Kameň v kúpeľniach

Kúpeľňa je miestom, kde sa obklady z kameňa dobre uplatnia. Kvalitné kamenné produkty odolávajú vlhkosti a nepodliehajú skaze. Záleží len na nás, do akej miery kameň zapojíme.

Prírodný kameň v kúpeľni, autor: HomebasePrírodný kameň v kúpeľni, autor: Homebase

Kuchyňa a kameň, ďalšia neoddeliteľná dvojica

Kameň je podobne dobre využiteľný v priestoroch kuchyne. Záleží len na nás, či kuchyňu chceme v rustikálnom ladení alebo či preferujeme minimalizmus, čisté ostré línie či hru farieb. Dobre sa tu uplatňujú rôzne štruktúry kameňa.

Kameň na stenách v kuchyni, autor: ToncelliKameň na stenách v kuchyni, autor: Toncelli

Hrubo opracovaný kameň v halách

Vo väčších priestoroch alebo tam, kde nie je treba docieliť hrejivej atmosféry, je dobre využiteľný hrubo opracovaný kameň. Jeho vzhľad je veľmi pôsobivý a je možné voliť aj chladnejšie odtiene.

Hrubší kameň do väčších priestorov, vrsystems.co.ukHrubší kameň do väčších priestorov, vrsystems.co.uk

Okruhliaky v hlavnej úlohe

V poslednej dobe sa objavujú rôzne produkty pozostávajúce z rôzne veľkých okruhliakov. Často sú predávané v podobe panelov či hárkov.

Väčšie kamienkové panely, autor: archiexpo.comVäčšie kamienkové panely, autor: archiexpo.com

Článok S obkladmi z kameňa sa dá čarovať bol publikovaný 27. března 2013 v 14.15 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...