X materiálov, ktoré do kúpeľne patria

Tagy:  materiál, bývanie, interiér, byt, dom, drevo, kameň, bambus

Sponzorované odkazy:

X materiálov, ktoré do kúpeľne patria

Dnes môžeme v domácnostiach vidieť veľmi kvetnaté interiéry, ktoré často veľa povedia o majiteľoch bytu alebo domu. V kuchyni sa zvyčajne vybláznia ženy, ktoré nešetria riadom a všemožnými nádobami na potraviny. Obývacia izba je zariadená podľa muža priestranne a komfortne, podľa ženy s množstvom doplnkov a nevyhnutností. Čo sa kúpeľne týka, tu sa ale väčšina ľudí drží tak nejako starého a radšej vsádzajú na klasické kachličky, ktoré nenadchnú, ale ani neurazia. Žijeme však v 21. storočí, preto sa nebojte trochu experimentovať a aj kúpeľni dať život s použitím materiálov, ktoré sú pre ňu dokonale vhodné.

Drevené obloženie

Kúpeľne majú občas tendencie k plesniam a nepríjemnej vlhkosti, pokiaľ ju ale máte postavenú správne a tiež často vetráte, nič také by sa diať nemalo. V takom prípade sa nebojte použiť rýdzu prírodu a miesto neosobných a studených kachličiek, ako obloženie stien použite drevo, ktoré hreje a navyše vyzerá skvele. Zvoliť potom môžete klasický prirodzený variant z dubového alebo bukového dreva, dokonale a predovšetkým luxusne vyzerá jelša alebo eben, známy a obľúbený pre svoju temnú farbu so sklonom k purpurovej.

Ratanový nábytok

V kúpeľniach sa vo väčšine prípadov objavujú klasické kúpeľňové steny so zrkadlom a zásuvkami, prípadne montované police, ktoré nakúpite v Ikei či inom obdobnom obchode. Čo ale v každej kúpeľni pôsobí exkluzívne a veľmi príjemne, je ratan. Tento špeciálny kus spracovaného dreva tvoria akési pletené kusy, z ktorých môžu byť police, zásuvky, komody, ale tiež celé skrine či posuvné steny a paravány. Čo sa farieb týka, aj tu je škála pomerne široká, pretože ratan možno klasicky a akokoľvek farbiť.

Surový kameň

Čím ďalej viac sa k móde vracia príroda a jej použitie je v interiéroch zrejmé na prvý pohľad. Pri vchode do niektorých organických domov sa tak nečudujte kameňu v jeho surovej podobe, ktorý možno použiť prakticky kdekoľvek. V obývacích izbách a jedálňach sa nachádza už pomerne často, svoje zastúpenie si ale nájde aj v kúpeľniach. Použiť ho môžete ako klasické obloženie napríklad jednej steny, ale aj na stropu alebo pozdĺž vane, ktorá sa tak razom premení na prírodné jazierko. Ak chcete siahnuť po kameni, voľte ideálne šedú farbu, ktorá je najprirodzenejšia a v prírode najbežnejšia.

Bambus ako doplnok

Pravdou je, že kvetom sa vo vlhkých kúpeľniach príliš nedarí. Zvyčajne chytia pleseň a odídu veľmi rýchlo. Neutrácajte za ich kúpu zbytočne peniaze a radšej sa poobzerajte po niečom, čo bude vo vašej kúpeľni, ako ryba vo vode. Reč je o klasickom bambuse, ktorý je pomerne nenáročný a vzhľadom k faktu, že pochádza z trópov, vlhko mu maximálne vyhovuje. Bambusové tyčky sú skvelou dekoráciou, a to ako v stojatej podobe, tak vo forme vázy.

Článok X materiálov, ktoré do kúpeľne patria bol publikovaný 9. června 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...