Vyberte si vhodnú rozkladaciu sedačku

Tagy:  pohovka, posteľ, sedačka, obývacia izba, matrace, letisko

Sponzorované odkazy:

Vyberte si vhodnú rozkladaciu sedačku

Rozkladacia sedačka je vlastne dve v jednom a jej funkciu ocenia predovšetkým majitelia menších bytov. Takáto sedačka je veľmi praktická, obzvlášť ak si vyberieme takú, ktorá vyhovuje našim nárokom. Správne zvolená rozkladacia sedačka nám bude dlho a predovšetkým dobre slúžiť.

Kde môže byť sedačka k úžitku

Rozkladacia sedačka má tú výhodu, že z nej môžeme behom minúty vytvoriť miesto na nocovanie pre nás, či pre nečakanú návštevu. Rôzne veľké sedačky môžu v rozloženej podobe nadobúdať veľkosti letiska, kde bez problémov prenocujú 2 až 3 ľudia. Sedačka sa hodí do bytov či malých domov, kam sa nevošla izba pre hostí. Práve tak praktická môže byť v spálni či detskej izbe, pre možnosť jednoduchého prenocovania kamarátov. Rozkladacia pohovka sa skrátka hodí všade tam, kde jej bude využitej ako klasickej pohovky a pritom bude kedykoľvek k dispozícii, aby poslúžila ako posteľ.

Vyberte si sedačku na mieru

Pri výbere rozkladacej pohovky je najdôležitejšie uvedomiť si jej primárnu funkciu. Má slúžiť na nocovanie len raz za čas pre návštevy? Alebo na nej budeme nocovať takmer denne? To je zrejme najdôležitejšia otázka, akú by sme si pred výberom a samotným nákupom mali položiť. Nie vždy je totiž rozložená sedačka vhodnou alternatívou postele. Nekvalitné matrace sedačky by nám mohli ničiť chrbát a to predovšetkým pri jej častejšom používaní. Ak bude teda sedačka pre spánok slúžiť častejšie ako len raz za čas, oplatí sa kúpiť si sedačku s kvalitným matracom, ktorá je k spánku určená. V takom prípade ide skutočne o dve v jednom, pretože spánok na rozloženej sedačke bude rovnako príjemný a vhodný, ako spánok v obyčajnej posteli.

Skôr posteľ ako sedačka, autor: IkeaSkôr posteľ ako sedačka, autor: Ikea

Zorientujte sa v ponukách

Ak máte jasnú predstavu, na čo bude pohovka slúžiť, stačí už len obísť obchody a vybrať takú, ktorá kritériá spĺňa. Rozkladacie sedačky zoženieme už od 100 €, cena sa však odvíja predovšetkým od kvality matraca. Veľké sedacie súpravy, ktoré slúžia ako dominanta obývacej izby, zvyčajne paradoxne neposkytujú taký komfort, ako lacnejšie menšie rozkladacie pohovky, ktoré sú k spánku určené. Rozkladacie sedačky, ktoré majú na prenocovanie často slúžiť sú väčšinou jednoduché, oblých tvarov či naopak jasných ostrých línií.

Elegantné rohové riešenie, autor: IkeaElegantné rohové riešenie, autor: Ikea

Článok Vyberte si vhodnú rozkladaciu sedačku bol publikovaný 13. května 2013 v 07.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...