Hniezdové stolíky vyriešia tesnosť priestoru

Tagy:  stolík, hniezdové stolíky, konferenčné stolíky, drevené stolíky, malé stolíky

Sponzorované odkazy:

Hniezdové stolíky vyriešia tesnosť priestoru

K neodmysliteľnému interiérovému nábytku patria konferenčné a rôzne druhy príručných či odkladacích stolíkov. Nie do každého priestoru si však môžeme kúpiť požadovaný počet kusov, a to z hľadiska tesnosti miesta. Možnou alternatívou sú stolíky hniezdové, ktoré sa jednoducho zasúvajú do seba a podľa potreby si ich rozmiestnime po miestnostiach.

Pojem hniezdový stolík

Pôvod hniezdových stolíkov pochádza z Orientu, pretože práve v týchto miestach sa zlučuje originalita s praktickosťou. Pojem hniezdové stolíky môžeme charakterizovať ako zostavu obvykle troch až štyroch rovnako veľkých stolíkov s rôznou výškou. Jednotlivé kusy stolíkov sa zasúvajú pod seba, teda od najväčšieho po najmenší kus.

Výhody hniezdových stolíkov

Najväčšou prednosťou hniezdových stolíkov je úspora miesta, a to vďaka dobrej skladovateľnosti, pretože jednotlivé kusy sa ľahko zasúvajú do seba. Z toho vyplýva, že napr. troj alebo štvordielna stolná zostava zaberie v upratanom stave miesto iba jedného stolíka. Hniezdové stolíky môžu byť umiestnené na pojazdných kolieskach čo uľahčí prácu pri manipulácii nábytku na iné miesto alebo pohodlného posúvania bližšie k sebe. Hniezdové stolíky disponujú vysokou mierou mobility a využiteľnosti, najčastejšie uplatnenie nachádzajú v obývacej a detskej izbe.

V obývacej izbe môžu hniezdové stolíky slúžiť ako stolíky konferenčné, odkladacie, servírovacie, kvetinové alebo dekoratívne. V detskej izbe zvyčajne spĺňajú funkciu stolíkov nočných, odkladacích či úložných, čiastočne nahradia poličku na knihy či školské zošity. V kúpeľniach spĺňajú funkciu toaletky, slúžia pre umiestnenie najrôznejšieho kozmetického či drogistického tovaru.

Materiál pre výrobu hniezdových stolíkov

Hniezdové stolíky sú vyrábané v najrôznejšom materiálovom prevedení, k obľúbeným patrí drevo, ratan, prútie, sklo, plast, keramika alebo koža či koženka. Veľmi často objavíme stolíky kombinované, kovová konštrukcia je vyplnená exotickou drevinou alebo drevenú konštrukciu vypĺňa koža či koženka. K obľúbeným materiálom patrí plast, ktorý si vo svete nábytku vydobyl svoje čestné postavenie predovšetkým vďaka nízkej hmotnosti. K výhodám plastových hniezdových stolíkov patrí nielen ľahkosť, ale aj dizajnová tvárnosť a odľahčenosť. V interiéri veľmi efektne a exkluzívne pôsobia hniezdové stolíky sklenené, ktoré dodajú priestoru optickú ľahkosť, vzdušnosť a presvetlenosť.

Článok Hniezdové stolíky vyriešia tesnosť priestoru bol publikovaný 3. května 2013 v 14.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...