Kúpanie v drevenej vani

Tagy:  Stolis, vane, drevo, drevená vaňa, drevené vane, kúpeľňa, moderné vane, luxusné vane, vaňa

Sponzorované odkazy:

Kúpanie v drevenej vani

Počiatky hygieny sa praktizovali v drevenom koryte, neskôr sa prešlo k špeciálnym nádobám, ktoré sa tvarom podobali dnešným vaniam, ale vyrobené boli taktiež z dreva. Až s objavom keramiky a smaltu sa začali vyrábať vane z pevnejších a nepriepustných materiálov. Revolúciou vo výrobe váň bolo objavenie akrylátu, ktorý sa používa dodnes a žiadny lepší materiál, aspoň si myslíme, neexistuje.

Podľa popredného svetového výrobcu, zameriavajúceho sa na výrobu umývadiel a kúpacích vaní, však na trhu existuje materiál, ktorý je nenahraditeľný. Spoločnosť STOLIS uviedla na trh kúpaciu vaňu vyrobenú z dreva, čím poukazuje na to, že drevo ako prírodný materiál je nakvalitnejšou surovinou pre výrobu luxusných vaní.

Drevené vane, v dnešnom poňatí, disponujú nielen moderným a exkluzívnym vzhľadom, ale tiež najmodernejšou kúpeľovou technológiou. Do drevenej vane je možné zabudovať perličkovú masáž, podvodné osvetlenie, madlá či ergonomicky tvarované sedadlá.

K výrobe drevených vaní sa používajú najkvalitnejšie masívne dreviny, ktoré sa ručne spracúvajú, na základe čoho vzniká výrobok disponujúci vysokou kvalitou.

Drevo dokáže vniesť do kúpeľne veľmi romantickú atmosféru, prírodný materiál je možné snúbiť s akýmkoľvek ďalším vybavením, či už v minimalistickej alebo rustikálnej podobe.

To, čo mnohých z nás delí od prítomnosti drevenej vane vo svojej kúpeľni, je jej astronomicky vysoká cena, ktorá sa pohybuje okolo 9 000 amerických dolárov.

krása dreva nepozná hraníckrása dreva nepozná hraníc
luxusná drevená vaňa s technicky vyspelým vybavenímluxusná drevená vaňa s technicky vyspelým vybavením

Zdroj: http://freshome.com/…m-into-a-spa

Článok Kúpanie v drevenej vani bol publikovaný 6. května 2013 v 06.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...