Dokonalá vaňa pre vašu kúpeľňu

Tagy:  vaňa, kúpeľňa, masážna vaňa, whirpool

Sponzorované odkazy:

Dokonalá vaňa pre vašu kúpeľňu

Vaňa je neoddeliteľnou súčasťou takmer každej kúpeľne. Nedostatok miesta býva riešený zaobstaraním si sprchového kúta, namiesto vane. Milovníci teplých kúpeľov by so sprchovacím kútom iste veľmi trpeli. Našťastie je na trhu skutočne široká škála vaní rôznych tvarov a veľkostí a preto nie je problém nájsť takú, ktorá padne do vašej kúpeľne ako uliata.

Netradične tvarovaná vaňa

Dizajn vaní je veľmi rôznorodý a je skvelé, že si môžeme vybrať presne takú vaňu, ktorá sa nám do kúpeľne vojde. Vaňu je možné vtesnať snáď do každej kúpeľne a za účelom šetrenia miesta býva asymetricky tvarovaná. Podobne však môžu byť tvarované aj veľké vane, u ktorých nejde o ich skladnosť, ale oveľa viac o komfort nimi ponúkaný. Veľmi obľúbené sú rohové vane, ktoré sú ponúkané v celom rade rôznych podôb. Hĺbka a šírka sa môže značne líšiť.

Vaňa v priestore

Vaňa umiestnená v priestore kúpeľne rozhodne nie je žiadnou novinkou. Napriek tomu pôsobí veľmi moderne a nápadito. Pre vaňu umiestnenú do priestoru je potrebná väčšia kúpeľňa. Vane umiestnené v priestore bývajú dizajnérskou bombou. Na ich nevšednom prepracovaní sa návrhári skutočne predháňajú. Vane na nožičkách v retro štýle stávali v kúpeľniach pred dávnymi rokmi a aj dnes majú svoju obľubu. Moderné vane nadobúdajú pekné oblé tvary a sú skutočným skvostom každej kúpeľne.

Voľte zaujímavo tvarovanú vaňu, autor: CarriepieVoľte zaujímavo tvarovanú vaňu, autor: Carriepie

Masážna vaňa

Masážna vaňa je snáď tým najluxusnejším, čo v kúpeľni môžeme nájsť. Masážne či bublinkové vane zaberú zvyčajne viac miesta než vane bežné, predovšetkým vtedy, ak sú dvojmiestne či trojmiestne. Masážne vane sú rohové, okrúhle aj klasické hranaté, je u nich aj možnosť zapustenia do podlahy. Medzi masážnymi vaňami sú veľké cenové rozdiely, predovšetkým vzhľadom k ich funkciám. Môžu ponúkať mnoho odlišných masážnych programov a odlišnosti sú tiež v množstve a rozmiestnení trysiek. Vane mávajú samočistiace režimy a tak ani nie je náročné sa o ne starať. Je určite praktické a neuveriteľne príjemné mať možnosť dopriať si príjemné uvoľnenie kedykoľvek sa nám zachce. Masážna vaňa prinesie potešenie, uvoľnenie, veľa radosti i romantických večerov vo dvojici.

Zapustená vaňa

Ďalším úžasným dizajnérskym prvkom je vaňa zapustená do podlahy. Tá pôsobí veľmi luxusne a štýlovo. Vaňa môže byť aj murovaná a viesť k nej môže niekoľko schodíkov. V takom prípade ani nemusí byť zapustená do podlahy, iba tak vyzerá alebo je zapustená len čiastočne. Zapustené vane mávajú častejšie symetrický tvar, zvyčajne sú guľaté, oválne alebo v tvare obdĺžnika.

Článok Dokonalá vaňa pre vašu kúpeľňu bol publikovaný 29. června 2013 v 09.30 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...