Levanduľa alebo krása levanduľových dekorácií

Tagy:  levanduľa, dekorácie z levandule, levanduľové dekorácie, Provence, Francúzsko, doplnky z levandule, levanduľový veniec, levanduľové srdce, voňavá levanduľa, darčeky z levandule, levanduľové aranžmá

Sponzorované odkazy:

Levanduľa alebo krása levanduľových dekorácií

Levanduľa, pre mnohých z nás voňavá kytička, ktorá skrášli a zútulní interiér, pre iných liečivá bylinka čiže mocný lekár na všetky neduhy.

K trendy štýlom, ktoré sa objavujú v moderných domácnostiach, patrí štýl vidieckeho Francúzska čiže štýl Provence. Biely drevený nábytok, plechové kanvičky, džbánky či šechtáry, ručne šité a vyšívané voňavé vankúšiky, krajky alebo riad s tematikou levandule, byliniek… A samozrejme nesmie chýbať levanduľa… V sušenej podobe, vo zväzku, aranžovaná či skompenzovaná do určitého výrobku.

Krásy levanduľového tvorenia ponúka pani Petra vo svojom obchodíku na adrese: http://www.fler.cz/cerninova-petra. Rozmanité levanduľové dekorácie a doplnky, ktoré skrášlia a prevoňajú domovy, a doslova zahrejú pri srdci, sú výsledkom poctivej ručnej práce.

Levanduľové vence ozdobia nielen vstupné dvere, ale aj poličku, drevenú hradu alebo sa budú veľmi dobre vynímať v kúpeľňovom prostredí. Dekoráciou a ozdobou každého domova môže byť aj levanduľové srdiečko, ktoré možno kamkoľvek ľahko zavesiť.

K netradičným levanduľovým dekoráciám patrí rámček ozdobený drobnými zväzočkami tohto fialkového kvietku. Veľmi vkusným doplnkom, ktorý možno z levandule zhotoviť sú praktické svietniky, keď vynikne dokonalá hra tieňov a svetiel.

Veľmi skromne, avšak o to viac vkusnejšie pôsobia levanduľové zväzky naaranžované v prútenom košíku, ktorý je možné postaviť kamkoľvek, kde ho bude dobre vidieť.

Kvetom levandule plníme organzové vrecká alebo textilné, ručne vyšívané vrecká, ktoré môžeme zavesiť ako dekoráciu alebo použiť do šatníkovej skrine proti moliam.

netradičný rámčeknetradičný rámček
bohatá levanduľová výzdobabohatá levanduľová výzdoba
interiér oživia venčekyinteriér oživia venčeky
levanduľový svietnik v štýle Provencelevanduľový svietnik v štýle Provence

zdroj a foto: http://www.fler.cz/cerninova-petra

Článok Levanduľa alebo krása levanduľových dekorácií bol publikovaný 8. května 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...