Terasy a vonkajšie posedenie vedia spríjemniť život

Tagy:  terasa, posedenie, záhrada, altánok, pergola

Sponzorované odkazy:

Terasy a vonkajšie posedenie vedia spríjemniť život

V dnešnej uponáhľanej a komercionalizovanej dobe ľudia upúšťajú od prírody, každý kúsok zastavujú a snažia sa tým zarobiť nejaký ten peniaz či ho inak zúžitkovať. Čo ale skúsiť vytvoriť niečo s „vyšším poslaním“? Oázu pokoja a pohody, miesto, kam sa budeme môcť uchýliť pred zhonom každodenného života.

Terasy a vonkajšie posedenie sa nám oplatí najviac

Ak si kúpime také miesto k odpočinku, či už aktívnemu alebo pasívnemu, oplatí sa nám to ohromne. Je totiž dokázané, že moderná doba berie človeku schopnosť odreagovať sa, vypnúť, relaxovať. Práve tieto schopnosti ale vždy zaručovali kvalitný život a pravidelné odbúravanie stresu. Ak si vytvoríme vlastné útočište, aspoň malý kútik s trochou prírody, prospejeme teda ohromne vlastnému životu.

Terasy a posedenie – čo s nimi?

Ak máme priestor, ktorý by sme mohli využiť na vytvorenie miesta pre posedenie či odpočinok, máme vyhrané. Stačí len rozhodnúť, akým spôsobom ho budeme chcieť využívať. Od toho sa odvíja jeho koncepcia a prípadná nutnosť stavebných či pokladačských prác. V okamihu, keď budeme mať za sebou akékoľvek práce tohto typu, stačí si už len hrať s detailmi.

Terasy či vonkajšie priestory môžeme využívať na mnohé účely. Najklasickejšie je vybudovanie skutočného posedenia, teda miesta so stolom a miestami na sedenie. Záhradný nábytok si môžete jednoducho objednať aj na internete. To môže dopĺňať potrebný gril či krb. Veľmi užitočné je tiež vytvorenie zeleného kútika pre odpočinok v kresle, na lehátku či v hojdacej sieti, s časopisom, dobrou knihou alebo napríklad pletacími ihlicami. Umiestniť môžeme tiež jazierko, fontánku aj ďalšie objekty a popustiť pritom uzdu svojej fantázii.

Doprajte si zeleň, autor: ZixiiDoprajte si zeleň, autor: Zixii

Ako si užiť horúce leto na terase?

Či už máte terasu alebo vonkajšie posedenie, vždy sa vás bude dotýkať otázka: čo s horúcim letným slniečkom? Slniečko môže byť aj nepríjemné a bola by škoda, keby vás z terasy vyhnalo. Z tohto dôvodu je dobré myslieť na to, akým spôsobom vytvoriť v lete tak žiadaný tieň.

Možností je nespočetne, tou najlacnejšou je obstaranie slnečníka. Viac sa ale osvedčuje vybudovanie či zakúpenie altánku alebo stavba pergoly.

Ak máme na záhrade postavené pre svoje deti detské ihrisko, tak na ne môžeme z terasy pri odpočinku dobre dohliadať.

Raňajkujte aj večerajte na čerstvom vzduchu

Ak už miesto na posedenie budete mať, určite neodoláte a vychutnáte si rannú kávu či večeru s rodinou na čerstvom vzduchu. Môžete z toho urobiť nový rituál. Osladiť si ho navyše môžete vlastným pestovaním drobného ovocia, ktoré vám rána spríjemní ešte viac.

Terasa v dreve, autor: mojeterasa.czTerasa v dreve, autor: mojeterasa.cz

Článok Terasy a vonkajšie posedenie vedia spríjemniť život bol publikovaný 11. května 2013 v 08.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...