Drevené terasy - bude sa páčiť posedenie alebo leňošenie?

Tagy:  drevené terasy, terasa, posedenie, nábytok, záhrada, stolovanie

Sponzorované odkazy:

Drevené terasy - bude sa páčiť posedenie alebo leňošenie?

Ku každému domu vždy neodmysliteľne patrí záhrada a mnohí s vás si rodinný domček zaobstarali práve kvôli nej. Aj ten najmenší súkromný pozemok svojim majiteľom umožní venovať sa obľúbenému záhradkárčeniu, zaobstarať si psa, nechať si postaviť bazén a veľa ďalšieho. Skrátka a jednoducho, nie je nad to si za horúcich letných dní môcť užiť každé voľné dopoludnie na svojom vlastnom pozemku zariadenom podľa najtajnejších predstáv. Čo by žiadnej záhrade nemalo chýbať, je samozrejme tráva a nejaké tie rastlinky, ale bez poriadneho posedenia, si ju nikdy neužijete na sto percent. Ak plánujete prestavbu alebo máte pocit, že vaša záhradka nie je ešte kompletná, možno zistíte, že jej chýba pevná, drevená terasa.

Klasika na posedenie

Tento typ drevenej terasy je klasickým modelom ktorý vedie z obývacej izby. Farba je zodpovedajúca celému vzhľadu domu a exteriéru, preto nijako nevybočuje a príjemne splýva s krajinou. Okrem nevyhnutného krytia vlastnej tiež praktickej zásteny nielen proti dažďu, ale tiež prievanu. Tu preto môžete s partiou priateľov alebo rodinou sedieť dlho do noci, bez toho aby vás trápila vtieravá zima. Jednoduchá terasa vyzerá skvele v kombinácii ako s dreveným záhradným nábytkom, tak s kovovým variantom, ako je tomu na obrázku.

Klasická terasa so zástenou, autor: petrusKlasická terasa so zástenou, autor: petrus

Terasa tak trochu inak

Trochu iným typom terasy je toto posedenie, ktoré nemá typickú zástenu ani striešku, ale skôr okrasný dáždnik. Krása tejto drevenej terasy spočíva v dokonalom splynutí so zvyškom záhrady, pretože nemá žiadne zbytočné schodíky ani iné vyvýšenie. Jedným krokom sa prechádzate po hebkej tráve. Ak je možné si predstaviť dokonalé raňajky v rodinnom kruhu, potom rozhodne na terase tohto typu. Ak žijete v oblasti neustálych dažďových prehánok, provizórny dáždnik je možné vymeniť za väčší altánok takisto bielej farby.

Viete si predstaviť dokonalejšie stolovanie?, autor: realizacezahradViete si predstaviť dokonalejšie stolovanie?, autor: realizacezahrad

Viac priestoru

Priestrannejšie terasy majú tú výhodu, že vám poskytnú podstatne viac možností, ako si užiť relax a nič nerobenie. Zatiaľ čo u prvej drevenej terasy, ktorá slúži skôr na posedenie pri stole, za leňošením sa musíte vydať na trávu, tu vám pohodlné a tiež drevené ležadlá ponúknu svoju náruč na opaľovanie a odpočinok. Ak sa rozhodnete tento nábytok si zaobstarať, nezabúdajte, že je potrebné ho upratať, pretože dážď a iné vplyvy počasia by ho za čas poriadne poškodili.

Sladké ničnerobenie, autor: realizacezahradSladké ničnerobenie, autor: realizacezahrad

Článok Drevené terasy - bude sa páčiť posedenie alebo leňošenie? bol publikovaný 14. května 2014 v 06.45 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...