Tipy, triky a vhodné umiestnenie interiérových tapiet

Tagy:  tapety, interiérové ​​tapety, tapeta, umiestnenie tapiet, aplikácie tapiet, tapetové vzory, moderný interiér

Sponzorované odkazy:

Tipy, triky a vhodné umiestnenie interiérových tapiet

Na dekoráciu stien jednoznačne slúžia tapety, ktoré dokážu nielen oživiť interiér, ale aj obmeniť vzhľad interiéru. O tom, aké tapety sú dostupné na našich trhoch bolo napísané nespočetné množstvo článkov, preto sa dnes zameriame na tipy, triky a umiestnenie tapiet v interiéri.

Než začneme tapetovať, mali by sme sa uistiť, že povrch steny je suchý, hladký a vyrovnaný, aby sme predišli prípadným bublinám. K výbornej priľnavosti tapety k povrchu pomôže valček, ktorý vyhladí aj tie najmenšie nedostatky na tapete. Ak sa však na povrchu objavia bublinky, môžeme ich prepichnúť špendlíkom. Pre dokonalú priliehavosť tapety k povrchu je potrebná správna izbová teplota, ktorá by sa mala pohybovať okolo 18 °C. Obzvlášť dôležité u tapiet so vzorom je meranie a rezanie, jednotlivé motívy na seba musia nadväzovať a ísť jedným smerom. Lepidlo sa nanáša na povrch, nie na tapetu, a to od stredu do strán. Potom sa priloží tapetový pruh, lepidlo nanášajte postupne, podľa aktuálne lepeného pruhu tapety.

Interiérové ​​tapety neslúžia len na polepenie stien, využiť ich môžeme aj na polepenie odkladacích stolíkov, políc, vešiakov, škatúľ či nábytku. Široké spektrum využitia interiérových tapiet môžeme načerpať z nižšie uvedenej fotogalérie.

nebojte sa výrazných vzorovnebojte sa výrazných vzorov
moderné tapety majú všestranné využitiemoderné tapety majú všestranné využitie

Zdroj: http://design-milk.com/…ec-wallpaper

Článok Tipy, triky a vhodné umiestnenie interiérových tapiet bol publikovaný 12. května 2013 v 08.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...