Nábytok na mieru

Tagy:  nábytok, nábytok na mieru, skrine, vstavané skrine, skrine na mieru

Sponzorované odkazy:

Nábytok na mieru

Ak uprednostníme nábytok zhotovený na mieru, záleží na našej fantázii a vkuse ako bude finálny výrobok vyzerať. Každý jednotlivý kus nábytku sa potom stáva dizajnovým originálom, ktorý budeme vlastniť iba my a s istotou sa nám nestane, že ten istý výrobok uvidíme v inej domácnosti.

Zákazka

Väčšina nábytkárskych firiem sa stopercentne prispôsobí našim požiadavkám a želaniam, prípadne nám poradí a ponúkne komponenty zo súčasných trendov. Každému zákazníkovi sa po celú dobu jeho návštevy venuje odborne vyškolený špecialista, ktorý na základe predložených rozmerov a približných návrhov, zostaví prostredníctvom špeciálneho počítačového programu kompletnú podobu výrobku.

K najčastejším zákazníkom patria tí, ktorí chcú vlastniť originálne a atypické modely, ktoré perfektne zharmonizujú celkový bytový interiér. Ďalšiu skupinu zákazníkov tvoria tí, ktorý nedisponujú príliš veľkým bytovým priestorom a nábytok zhotovený na mieru je pre nich jedinou možnou alternatívou.

Modely

K najčastejším typom nábytku, zhotoveného na mieru, patria vstavané a voľne stojace skrine a vstavané skrine vyplňujúce voľný priestor bytu. Vstavané skrine sú ideálnym riešením do izieb podkrovných stavieb, menších panelákových bytov či atypických miestností. Vedľa praktického hľadiska výborne spĺňajú aj hľadisko estetické, pretože vyzerajú veľmi elegantne a nevtieravo.

Vnútorné usporiadanie, rovnako tak ako dvierka či ostatné čelné plochy, môžu byť prispôsobené požiadavkám a potrebám zákazníka. Dôležitým bodom pri zadávaní požiadaviek na výrobu šatníkovej skrine je rozvrhnutie vnútorného usporiadania. Vopred by sme mali vedieť, či sme zvyknutí väčšinu oblečenia vešať na ramienka alebo skladať a podľa tohto faktu prispôsobiť vnútorný priestor. V prípade, že požadujeme dostatočne veľký odkladací priestor pre ukladanie, musíme voliť dostatok políc, v opačnom prípade bude šatníkovej skrini dominovať plocha s vešiakovou tyčou.

Druhým, najčastejším modelom zhotoveným na mieru, sú predsieňové vstavané skrine, ktoré slúžia obyčajne na ukladanie sezónneho oblečenia, športových potrieb, obuvi a neaktuálneho sortimentu. K výhodám predsieňových vstavaných skríň patrí absolútne splynutie so stenou, čím vznikne ucelený prvok, ktorý ničím nenarušuje vstupný priestor.

Poslednú skupinu tvorí zostávajúci bytový nábytok, ktorý zahŕňa konferenčné stolíky, televízne stolíky, písací stôl či pracovný stôl. Menšie kusy nábytku však nepatria medzi príliš dopytovaný sortiment, ktorý sa zhotovuje na mieru a prianie zákazníka.

Článok Nábytok na mieru bol publikovaný 17. května 2013 v 16.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...