Asko nábytok

Tagy:  Firma Asko, Asko nábytok, Asko firma, nábytok Asko, Asko

Sponzorované odkazy:

Asko nábytok

Firma Asko

Asko nábytok patrí snáď medzi najväčších a najznámejších obchodníkov s nábytkom v Českej republike. Zákazníkov láka na široký sortiment, výhodné ceny a rad služieb, zahŕňajúcich napríklad montáž zakúpeného nábytku, úverový predaj, poradenstvo a pod. Vzhľad a veľkosť predajných plôch je navyše ovplyvnená mnohými marketingovými fígľami – väčšina predajní sa nachádza na ploche okolo 5 000 m2. Nie je preto divu, že sa už takmer dve desiatky rokov drží na špičke. Firmu Asko je možné navštíviť v týchto lokalitách: v Prahe-Štěrboholy, Prahe-Stodůlkach, v Tepliciach, Hradci Králové, Brne, Zlíne, Košiciach a Plzni.

Z histórie

Firma Asko vznikla v roku 1991 ako súčasť nábytkového oddelenia v obchodnom dome Labuť. Podnik zaznamenal hneď na začiatku úspech, firma sa rozrastala, až sa jej predajné plochy rozšírili na celé dve poschodia. Táto nadmieru priaznivá situácia trvala až do roku 2002, keď boli skladové suterény obchodného domu zaplavené povodňami, čo sa pochopiteľne citeľne dotklo aj firmy Asko. Druhú filiálku firma zriadila v Brne. Týmto krokom firma nastúpila súčasný trend, a to reťazce predajní v českých mestách. V roku 1998 bola otvorená predajňa v Ústí nad Labem – Trnicích. V roku 2000 firma otvorila ďalšiu predajňu v Plzni.

Súčasnosť a plány do budúcnosti

Firma Asko – nábytok nakupuje svoj ​​tovar, teda nábytok kancelársky aj bytový, po celom svete. Zhruba štvrtina sortimentu pochádza od českých výrobcov, a treba povedať, že si český nábytok v porovnaní so zahraničným stojí veľmi dobre. České výrobky sú tiež dodávané do nemeckých filiálok. Pre najbližšiu budúcnosť firma Asko plánuje hlavne jedno – rozšíriť predajne nábytku Asko do ďalších veľkých miest Českej republiky, Slovenskej republiky a tiež Maďarska.

Článok Asko nábytok bol publikovaný 21. července 2013 v 06.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Markéta Jeníková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...