Saténové obliečky

Tagy:  obliečky, posteľné obliečky, saténové obliečky, posteľné textílie

Sponzorované odkazy:

Saténové obliečky

Kultúre spania by sme mali venovať veľkú pozornosť, vyberať kvalitné obliečky, ktoré budú príjemné na dotyk a voliť také kombinácie farieb, ktoré navodia príjemnú atmosféru relaxácie a kvalitu spánku.

Pri výbere posteľnej obliečky by sme sa mali riadiť dôležitými faktormi, medzi ktoré patrí dlhá životnosť, jednoduchá údržba, kvalitný a na dotyk príjemný materiál i estetické stvárnenie. Zvyčajne mávajú obliečky gombíky, v poslednej dobe však do obľuby prichádzajú zipsové uzávery, ktoré uľahčia prevliekanie. Pri výbere obliečky by sme sa mali zamerať predovšetkým na prírodné materiály, ktoré oproti tým syntetickým sajú pot, nešmýkajú sa z povrchu tela a postele, nepriťahujú prach, nepúšťajú farbu a sú príjemné pri kontakte s telom. Pred prvým použitím by sme mali obliečky vybrať z obalu a vyprať, čím sa zbavíme zvyškových farbív a chemikálií, ktoré na obliečkach zostali pri výrobe.

Saténové obliečky

Saténová tkanina je utkaná v atlasovej väzbe z dlhých tenkých jemne česaných priadzí, ktoré majú vplyv na jemnosť a vysokú lesklosť materiálu. Saténové obliečky sa najčastejšie dodávajú so zipsovým uzáverom, pretože vysoká lesklosť tkaniny spôsobuje časté rozopínanie gombíkov. Ponuka saténových obliečok je na slovenskom trhu naozaj široká, vyberať môžeme z nepreberného množstva farieb a vzorov, ktoré zodpovedajú moderným trendom bývania.

Údržba

Dlhodobej životnosti a krásneho vzhľadu dosiahneme tak, že obliečky budeme prať obrátené na rubovú stranu a zapnuté. Výrobcovia odporúčajú používať pracie prostriedky určené pre jemné pranie, najlepšie v gélovej konzistencii a prací program navoliť s jemným odstredením. Satén sa suší voľne zavesený, neodporúča sa sušiť v sušičke na bielizeň a nie je ich potrebné žehliť. Saténové obliečky perieme v práčke pri nižších teplotách, okolo 40 ºC, z rubovej strany.

Bavlnený satén

Saténová tkanina je utkaná v atlasovej väzbe z dlhých tenkých jemne česaných priadzí z vysoko kvalitnej bavlny, ktorá má podstatný vplyv na jemnosť a decentnú lesklosť materiálu, dlhú životnosť výrobku.

Obliečky vyrobené z bavlneného saténu sú veľmi jemné a príjemné na dotyk, na rozdiel od klasického saténu nechladia, nekĺžu sa a neelektrizujú. Pred vyvarením sa bavlna vo výrobe sterilizuje, a teda nehrozí kontaminácia tkaniny s choroboplodnými zárodkami, materiál je hladký a veľmi odolný.

Údržba Bavlnené saténové obliečky perieme v práčke pri vyšších teplotách, medzi 50 – 60 ºC, z rubovej strany.

Kvalitné obliečky zo saténu sú vyrobené zo 100% bavlny, štruktúra sa u jednotlivých typov líši, najčastejšie sa vyskytuje v dvoch podobách:

Mako satén a Twill satén disponujú decentným leskom, ktorý je utkaný v atlasovej väzbe z tenkých dlhých česaných priadzí vyrobených z vysoko kvalitnej bavlny. K dobrým vlastnostiam patrí najmä dlhá životnosť, príjemný a jemný dotyk, ide o čisto prírodný produkt. Obliečky mávajú zipsový uzáver s plochým jazdcom. Nekrčivosť lôžkoviny zaisťuje jednoduchú údržbu bez nutnosti žehlenia. Obliečky zo saténu typu twill vyžadujú potrebu jemného prežehlenia.

Článok Saténové obliečky bol publikovaný 21. května 2013 v 16.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...